Як розподілив – так і заплатив: механізм розподілу чистого доходу підприємця на загальній системі оподаткування для розрахунку ЄСВ

Податок на доходи та єдиний внесок тісно пов’язані у тому сенсі, що мають єдину базу нарахування – чистий дохід. Як сказано у п.2 ч.1 ст.7 Закону «Про ЄСВ» єдиний внесок нараховується «на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб». Проте, нові правила розрахунку сум зобов’язань із ПДФО викликали багато запитань і щодо розрахунку єдиного внеску. Головним чином це сталося через невідповідність методів, за якими дані розрахунки здійснюються. Про те, як підприємцям на загальній системі оподаткування при підготовці річного звіту розподілити свій чистий дохід таким чином, щоб «не переплатити», піде мова у даній статті.

узнать больше Отзывов (5) Просмотров: 12086 Автор: Анна Иванова

Інструкція та приклад заповнення річного звіту по ЄСВ для підприємців на спрощеній системі оподаткування

Заповнення річного звіту по ЄСВ для підприємців - спрощенців є досить простим. Нагадаю, що платники єдиного та фіксованого податку у 2011 р. повинні були сплачувати єдиний внесок за себе у розмірі 34,7% від мінімальної заробітної плати. Відповідно до цього дана категорія платників заповнює та подає до пенсійного фонду передбачену для них Порядком 22-2 таблицю 2 додатка 5 «Нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (єдиний податок, фіксований податок)». Тож, качайте бланк звіту, дивіться приклад заповнення та не пропустіть строки подання – у 2012 році останнім днем для цього є понеділок 2 квітня.

узнать больше Отзывов (1) Просмотров: 32767 Автор: Анна Иванова

Інструкція та приклад заповнення річного звіту по ЄСВ для підприємців на загальній системі оподаткування

Звіт по сплаті єдиного внеску за себе усі підприємці, в тому числі на загальній системі оподаткування, подають раз на рік. Хочу звернути вашу увагу на те, що нормами Закону про єдиний внесок передбачено перенесення терміну для надання звітності, якщо останній день співпадає із святковим або неробочим. Так, у 2012 році 1 квітня припадає на неділю – вихідний день, тому останнім днем надання звіту буде перший робочий день після нього, тобто 2 квітня 2012 року. При цьому останнім днем сплати єдиного внеску буде 30 березня 2012 року – п’ятниця. І хоча часу для подання звіту ще багато, затягувати відвідування пенсійного фонду все ж не потрібно. Про те, які форми звітів необхідно подати підприємцям на загальній системі оподаткування, а також, як їх правильно заповнити, читайте далі.

узнать больше Отзывов (3) Просмотров: 32767 Автор: Анна Иванова

Наиболее распространенные виды выплат, подлежащие включению в расчет по НДФЛ

Код 101 "Заработная плата и другие, приравненные к ней выплаты"

Норма НКУ: п.п. 164.2.1 п. 164.2 ст. 164. Под данным кодом отражаются доходы, выплаченные в виде заработной платы и приравненных к ней выплат, которые не включаются в фонд оплаты труда: пособие по временной нетрудоспособности

узнать больше Отзывов (2) Просмотров: 32767 Автор: Анна Иванова

Заполнение отчёта по форме 1 ДФ: общие правила

В данной статье рассмотрим вопрос о том, как заполнить налоговый расчёт по форме 1ДФ, который ежеквартально необходимо предоставлять налоговым агентам. Напомню, что налоговыми агентами по отношению к своим работникам выступают работодатели-предприниматели. Поэтому если у вас оформлен хотя бы один работник, то вы несёте ответственность в случае непредставления или несвоевременного представления налогового расчёта.

узнать больше Отзывов (2) Просмотров: 32767 Автор: Анна Иванова