Чи повинні сплачувати ЄСВ загальносистемники при відсутні доходу у 2015 році

Зміни, внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 № 77-VIII, торкнулися багатьох аспектів загальнообов'язкового державного соціального страхування. Про деякі з них ми уже писали тут. А от питанням, що викликало багато хвилювань серед підприємців, стала зміна в законодавстві, яка на думку багатьох аналітиків змушувала з 01 січня 2015 року фізичних осіб-підприємців на загальній системі обов’язково сплачувати єдиний соціальний внесок (далі – ЄСВ) у розмірі не менше мінімального (аналогічно сплаті ЄСВ підприємцями – спрощенцями). Давайте розберемося із підставами, що призвели до такої думки.

узнать больше Отзывов (0) Просмотров: 6760

Заповнення декларації про майновий стан і доходи для підприємців на загальній системі оподаткування. Інструкція та приклад.

За результатами роботи за рік підприємці на загальній системі оподаткування подають до податкової інспекції декларацію про майновий стан і доходи (відповідно до пункту 177.5 Податкового кодексу) та звіт до пенсійного фонду. Про останній можна почитати тут, а от як заповнити декларацію про майновий стан і доходи, піде мова в даному пості.

узнать больше Отзывов (3) Просмотров: 32767

Як розподілив – так і заплатив: механізм розподілу чистого доходу підприємця на загальній системі оподаткування для розрахунку ЄСВ

Податок на доходи та єдиний внесок тісно пов’язані у тому сенсі, що мають єдину базу нарахування – чистий дохід. Як сказано у п.2 ч.1 ст.7 Закону «Про ЄСВ» єдиний внесок нараховується «на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб». Проте, нові правила розрахунку сум зобов’язань із ПДФО викликали багато запитань і щодо розрахунку єдиного внеску. Головним чином це сталося через невідповідність методів, за якими дані розрахунки здійснюються. Про те, як підприємцям на загальній системі оподаткування при підготовці річного звіту розподілити свій чистий дохід таким чином, щоб «не переплатити», піде мова у даній статті.

узнать больше Отзывов (5) Просмотров: 12180

Общая система: первое знакомство

Налоговая реформа вынудила многих предпринимателей – упрощенцев обратить своё внимание на общую систему налогообложения. И хотя в Налоговым кодексе ей посвящена всего одна статья (ст. 177 р. IV “Налогообложение доходов, полученных физическим лицом – предпринимателем от осуществления хозяйственной деятельности, кроме лиц, избравших упрощенную систему налогообложения”), разобраться со всеми тонкостями работы на данной системе не так-то просто.

узнать больше Отзывов (18) Просмотров: 25432