Допомога по вагітності та пологах: документальне оформлення, розрахунок суми декретних, порядок виплати

Не залежно від місця свого працевлаштування (на підприємстві, в установі та організації, чи у фізичної особи) усі працівники є застрахованими особами в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, яке в свою чергу включає і допомогу по вагітності та пологах для жінок.

Виплачує дану допомогу Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, а от готувати документи і робити розрахунки прийдеться роботодавцю або його бухгалтеру, якщо такий є. Зауважу, що робити це потрібно швидко, щоб виконати дві умови, зазначені у ст. 52 Закону про страхування від непрацездатності :

 • розглянути документи для призначення допомоги по вагітності і пологам не пізніше десяти днів з дати їх надходження;
 • виплатити кошти в найближчий (з дати призначення допомоги) день, встановлений для виплати заробітної плати.

Отже, щоб ви не розгубилися, коли одержите лікарняний листок від своєї працівниці, і зробили все вчасно і правильно, розіб’ємо даний процес на кроки.

Крок перший: оформляємо документи

На першому етапі розгляду необхідно взяти у працівниці заяву та оформити Наказ про надання відпустки. Хоча законодавством така потреба і не визначена, адже відповідно до ст. 17 Закону про відпустки, декретна відпустка жінкам надається на підставі медичного висновку. Проте без даний документів не обійтися, адже по-перше, жінка має заявити про своє бажання взяти відпустку. Крім того бувають випадки, коли у жінки ще є бажання попрацювати і вона не хоче іти у відпустку з того дня, коли у неї відкрито лікарняний. В цьому випадку вона повинна у заяві вказати конкретну дату, з якого вона візьме відпустку. А вже на підставі цієї заяви бухгалтер або підприємець видає наказ про надання відпустки по вагітності і пологам строком, який вказано у лікарняному листку. Роботодавець не має права відмовити жінці в декретній відпустці.

Заява працівниці може бути наступного змісту:

Прошу надати мені відпустку по вагітності та пологах з ХХ.ХХ.ХХр. по ХХ.ХХ.ХХр. на підставі листка непрацездатності — серія, №).

Приклад наказу можна скачати тут.

Крім цього, так як кошти повністю відшкодовує фонд соцтраха, то перед тим, як розраховувати суму декретних, комісія (уповноважений) по соцстрахуванню, обов’язково оформляє протокол (рішення) про їх призначення.

Бланк протоколу качайте тут.

Отже, перші документи: заява, наказ, протокол. Їх ви будете зберігати у себе.

Крок другий: розраховуємо суми декретних

Для розрахунку суми декретних потрібно знати всього два показники: розмір середньоденної заробітної плати та кількість днів відпустки.

! Тривалість декретної відпустки як правило складає 70 календарних днів до родів та 56 після – всього 126 календарних днів. При ускладнених родах або при народженні двох або більше дітей післяродовий період подовжується до 70 днів і загальна тривалість відпустки складає уже 140 днів. В такому випадку жінці видається другий листок по вагітності і пологам строком на 14 календарних днів.

Механізм розрахунку середньоденної зарплати наступний:

1. Розраховуємо заробітну плату за шість місяців, що передують місяцю виходу в декрет.

! Береться та зарплата, з якої був сплачений єдиний внесок. Тобто у розрахунок включаємо відпускні за усі види відпусток і т.п., а от суми лікарняних потрібно із даного розрахунку виключити.

2. Рахуємо кількість календарних днів за місяці розрахункового періоду.

При розрахунку календарних днів із розрахунку :

 • віднімаються календарні дні, які не були відпрацьовані по поважній причині: тимчасова непрацездатність (лікарняний), відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і т.п. (абз. 3 п. 14 Порядку № 1266);
 • не виключаємо святкові та неробочі дні, які припали на розрахунковий період;
 • не виключаємо час відпусток без збереження заробітної плати, наданої на підставі ст. 25 і ст. 26 Закону про відпустки та ін. норм законодавства.

3. Множимо середньоденний заробіток на кількість календарних днів декретної відпустки.

! Якщо декретна відпустка подовжується на 14 календарних днів, то ще раз розраховувати середньоденний заробіток не потрібно. Такий листок непрацездатності буде продовженням попереднього, отже і розрахунковий період залишиться незмінним. Вам залишиться лише помножити вже відому середньоденну заробітну плату на 14 календарних днів.

Приклад розрахунку суми декретних

Вихідні дані: працівниця іде у декретну відпустку з 5 листопада 2012 р., про що свідчить наданий листок непрацездатності.

Розрахунковим періодом в даному випадку буде травень – жовтень 2012 р.

Для зручності оформляємо дані у таблицю:

Період розрахунку Кількість календарних днів Кількість днів, що викл. із розрахуку (лікарняні) Кількіть днів для розрахунку Сума з/п, з якої сплачені страхові внески З/п сер.
Травень 2012 31 6 25 875,20  
Червень 2012 30 8 22 806,12  
Липень 2012 31 14 17 601,08  
Серпень 2012 31 31 0 0,00  
Вересень 2012 30 10 20 771,40  
Жовтень 2012 31 0 31 1118,00  
Всього: 184 69 115 4171,80 36,28

Моя працівниця у розрахунковому періоді декілька разів була на лікарняних, які їй були оплачені відповідно до чинного законодавства. Проте у розрахунок суми лікарняних не включаються (а от суми відпускних, якщо вони припали на даний період – обов’язково включайте).

Знаходимо середньоденну зарплату:

4171,80 грн. : 115 днів = 36,28 грн.

Визначаємо розмір декретних:

36,28 грн. * 126 днів = 4571,28 грн.

Крок третій: подаємо документи до ФСС з ТВП

Підставою для фінансування страхувальників Фондом соцстрахування є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами. Заява-розрахунок готується у двох примірниках. Один із примірників разом із наданими застрахованими особами документами, на підставі яких призначене матеріальне забезпечення, зберігається у страхувальника, а другий подається до робочого органу фону. На практиці працівники фонду крім заяви – розрахунку просять надати наступні документи:

 • копію правильно заповненого листка непрацездатності;
 • ксерокопію трудового договору з працівницею, якій призначається допомога;
 • оригінал або завірену банком копію квитанції останньої (на момент подання заявки) сплати єдиного соціального внеску (в розрізі нарахувань на ФЗП);

Органи Фонду соцстрахування здійснюють фінансування протягом 10 робочих днів після надходження заяви.

Скачати бланк заяви-розрахунку можна тут.

Крок четвертий: виплачуємо декретні

Допомога по вагітності і пологам виплачується однією сумою за весь період відпустки після прийняття комісією рішення про її призначення (тобто оформлення згаданого на початку статті протоколу) . Датою такої виплати є найближчий, після прийняття цього рішення, день виплати зарплати. Зверніть увагу на те, що в ідеалі, на цей день дані кошти вже повинні бути відшкодовані Фондом, адже виплачувати декретні за рахунок власних коштів, розраховуючи на компенсацію від Фонду, ні в якому разі не потрібно. Це пов’язано із тим, що кошти із спеціального рахунку, який відкривається спеціально для одержання коштів від Фонду, можуть іти виключно на виплату соціальної допомоги і їх не можна буде перекинути на розрахунковий рахунок. Тому, щоб не порушувати чинне законодавство і власний спокій, краще не затягувати із підготовкою документів, тим більше, що нічого складного в даному процесі не має.

Візьміть до уваги!

Із декретних не утримується податок на доходи (пп. 165.1.1 ПКУ). Також дані виплати не є базою для нарахування єдиного внеску (ст.. 7 Закону про ЄСВ).

Не забудьте, що тепер вам необхідно за результатами кварталу звітувати і перед ФСС з ТПВ. Сума нарахованих і виплачених декретних відображається у звіті за формою Ф4-ФСС з ТВП, зокрема в рядку 3 «По вагітності та пологах» таблиці ІІ «Розшифрування витрат за рахунок страхових коштів Фонду» (абз. 4 п. 5.6 Порядку формування і надання страхувальниками звітності за коштами загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 18.01.11 р. № 4).

Скачати бланк звіту можна тут.

Понравилась публикация? Поделись с друзьями:


Комментарии:

 • Юлія
  13 Марта 2013 17:48
  Дуже вдало, зрозуміло та доступно розписано!
  Безмежно вдячні
 • Юлія Володимирівна
  19 Марта 2013 15:42
  Дякую! Дуже зрозуміла і якісна стаття!
 • lena2310
  22 Апреля 2013 13:59
  Щиро дякую!
 • КАТЕРИНА ВОЛОДИМИРІВНА
  27 Мая 2013 02:50
  теж дякую !
 • iren
  20 Июня 2013 18:40
  Якщо співробітниця знвходиться у відпусткі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як нараховуються дикретні?
  • Анна Иванова
   21 Июня 2013 14:13
   Доброго дня!
   Конкретизуйте, будь ласка, запитання. Маються на увазі декретні за другу дитину?
   • Анастасия
    24 Июля 2013 15:13
    Здравствуйте!

    Анна, должна с Вами не согласится по поводу "Проте без даний документів не обійтися, адже по-перше, жінка має заявити про своє бажання взяти відпустку. Крім того бувають випадки, коли у жінки ще є бажання попрацювати і вона не хоче іти у відпустку з того дня, коли у неї відкрито лікарняний. В цьому випадку вона повинна у заяві вказати конкретну дату, з якого вона візьме відпустку. А вже на підставі цієї заяви бухгалтер або підприємець видає наказ про надання відпустки по вагітності і пологам строком, який вказано у лікарняному листку. Роботодавець не має права відмовити жінці в декретній відпустці.".

    Этот отпуск действительно оформляется только "листком непрацездатності" и женщина "должна" в него уйти только в те периоды, которые прописаны в больничном, а отстрочить эти периоды приказом это будет незаконно, потому, что СОЦСтрах будет оплачивать этот отпуск и как известно за один период сотрудник не может работать и получать отпускные, разве что только компенсацию и то в соответствии с законодательством, но это уже другая тема. Вопрос по этому виду отпуска я выясняла в фонде, когда в одном из бухгалтерских журналов было прописано, что этот отпуск оформляется приказом.

    С уважением, Анастасия.
    • Анна Иванова
     24 Июля 2013 16:20
     Здравствуйте, Анастасия!
     Спасибо за конструктивное замечание. Обязательно учту его при доработке данной темы.
     С уважением, Анна.
     • Катерина
      17 Августа 2015 13:20
      Доброго дня! Скажіть, чи можу я отримати допомогу по вагітності та пологах не по місцю прописки?? Щоб отримати по місцю фактичного проживання потрібно довідку з жеку, хазяйка квартири, яку ми знімаємо, таку довідку не дає. Чи можна допомогу отримати тільки з довідкою, що по місцю прописки, допомоги я не отримувала?
    • Татьяна
     11 Марта 2016 11:47
     не путайте людей, она может написать заявление и указать, что идет с 01.04, хотя сам больничный открыт 01.03, но тогда в заяве-розрахунку указывается (и расчитывается соответственно) не 126 дней, а на 31 день меньше, вот так!!!
   • Тетяна
    01 Октября 2013 14:25
    Доброго дня! У мене є питання. Я вийшла в декретну відпустку 14 серпня 2013 року, лікарняний лист віддала на піднриємство 15 серпня, але досих пір (01.10.2013р.) я не отримала кошти, дата пологів наближаеться. Підкажіть , будь ласка, куди меня звернутися, щоб встигнути отримати кошти до пологів?
   • Яна
    24 Февраля 2014 11:42
    Добрый день Анна Ивановна, помогите разобраться. С мая 2012 года я зарегистрирована как ФЛП плачу единый налог и ЕСВ, в ноябре 2013 устроилась на работу госслужащей при этом с правом заниматься вышеуказанной деятельностью, налоги и оплата соцстраха производит как официальная работа так и я лично. Могу ли я рассчитывать на повышенные декретные и что для этого нужно?
   • Лена
    26 Июня 2015 14:29
    Доброго дня! Я працюю головним бухгалтером і скоро маю іти в декретну відпустку. Скажіть, будь ласка, чи можу я до пологів подавати звіти у фонди, тобто продовжувати роботу. Коли потрібно оформити іншу людину на моє місце?
   • Тетяна
    10 Сентября 2015 12:37
    Скажіть будь ласка,чи буде мені призначена допомога по догляду за дитиною,якщо ми з чоловіком працюємо неофіційно?
 • iren
  21 Июня 2013 16:47
  так
  • Анна
   04 Июля 2013 15:37
   Порядок розрахунку допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами регулюється Постановою № 1266 від 15.12.2009 р. У випадку, коли застрахована особа не має у розрахунковому періоді зарплати, середня заробітна плата визначається наступним чином:
   мінімальна заробітна плата на момент страхового випадку ділиться на 30,44 (середньомісячна кількість календарних днів).
   Далі отриманий показник множимо на 126 днів, і одержуємо розмір суми декретних.
   На даний момент розрахунок буде такий: 1147,00 * 30,44 * 126 = 4747,68 грн.
   • Вєра
    15 Июля 2013 18:42
    Доброго дня, скажіть будь ласка а чому береться мінімальна заробітна плата, якщо до першого декрету я працювала економістом 1 категорії і мала заробітну плату за 9 тарифним розрядом?
    • Анна Иванова
     16 Июля 2013 03:22
     Доброго дня!
     Якщо бути точним, то згідно Постанови № 1266 середня заробітна плата (грошове забезпечення) для випадків, коли застрахована особа у розрахунковому періоді не має жодного відпрацьованого дня або зарплати, визначається виходячи з місячної тарифної ставки (посадового окладу), встановленої працівникові на момент настання страхового випадку. Тож, якщо Ваш посадовий оклад значно перевищує мінімальну зарплату, то для розрахунку суми декретних буде братися його розмір, а не розмір мінзарплати.
 • Ірина
  30 Июня 2013 19:56
  Доброго дня!
  Я приватний підприємець, до 01.01.2012р. перебувала на є/п, а зараз спосіб оподаткування — загальний. Подаю нульові декларації, старшій дитині 1 рік. В жовтні 2011 року укладала договір з Держстрахом, внески платила по грудень включно, з 01.01.2012 не працюю, відповідно не плачу внесків ні в УПФУ, ні в Держстрах.В Держстраху мені казали, що оскільки не плачу внесків, то договір добровільного страхування анулюється. Тепер я знову «в очікуванні дива», значить, потрібно знову укладати договір з Держстрахом? Як обчислити тепер розмір внесків до Держстраху та УПФУ? Коли можна його переукласти і почати працювати і в якому розмірі нарахують мені лікарняні, якщо листок непрацездатності почнеться з 07.11.13р.?
 • Анна Иванова
  04 Июля 2013 16:15
  Доброго дня, Ірина!
  Щоб одержати допомогу по вагітності та пологах, Вам необхідно бути застрахованою особою. Так як Ви підприємець, то застрахуватися повинні самостійно (минула ваша "срахова історія" до уваги братися не буде). Договір із ПФУ можна заключити з будь-якого періоду не залежно від обраної системи оподаткування, тобто платником єдиного податку Вам ставати не потрібно, тим більше, що строки подання заяви на ІІІ квартал уже пройшли. Для заключення договору Вам необхідно надати до пенсійного фонду наступні документи: копію свідоцтва про держреєстрацію (або комію виписки з держреєстру), копії паспорта, ідентифікаційного номера та трудової книжки (за її наявності). Сплачувати Вам необхідно 36,6% від мінзарплати. І ще, обо'язково платіть внески аваносовими платежами (а не як передбачає Закон про ЄСВ до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом). Якщо на момент настання страхового випадку у Вас не будуть проплачені внески, ФСС з ТВП відмовить Вам у виплаті допомоги. Тому краще перестрахуйтеся, і проплатіть внески за листопад до 07.11.2013 р. (зрозуміло, що заборгованості по внескам і за весь попередній період теж не повинно буди).
  Усього Вам найкращого!!!
 • Светлана
  04 Июля 2013 20:13
  Підскажіть будь ласка! Видан лікарняний по вагітності та пологах і в графі "Звільнення від роботи" записано з 01.07.2013р. а в графі "до якого числа включно" прописано - сто двадцять шість днів. Стати до роботи- четвертого листопада. Допускається таке заповнення лікарняного?
  • Анна Иванова
   12 Июля 2013 15:03
   Доброго дня!
   Взагалі, у графі "до якого числа включно" ставиться число і місяць прописом. Як я зрозуміла, крім запису "сто двадцять шість днів"дата у даній графі присутня, тому хвилюватися не потрібно.
 • Таміла
  08 Июля 2013 21:58
  Доброго дня!Підкажіть будь-ласка до якого числа повинні виплатити декретні кошти,якщо лікарняний лист оформлено з 14.06.2013р?
  • Анна Иванова
   12 Июля 2013 16:01
   Доброго дня!
   Датою виплати є найближчий, після прийняття рішення про призначення допомоги, день виплати зарплати. Рішення повинно бути прийнято протягом 10 днів після того, як бухгалтер одержав листок непрацездатності. Отже, в Вашому випадку, кошти повинні бути відшкодовані разом із виплатою з/п за червень (до 7 липня 2013 Р.). Проте можуть бути затримки, якщо до цієхї дати фонд соціального страхування не встиг відшкодувати кошти роботодавцю (тут уже все залежить від того, наскільки оперативно роботодавець надав документи до фонду соцстраха).
 • Ярослав
  24 Июля 2013 17:16
  Доброго дня.Скажіть будь-ласка,з 01.07.2013 введені нові поправки до закону,які також зачпають і виплати по вагітності.Щоб більш зрозуміло було,якщо жінці нараховано 5000 грн декретних скільки з них вона отримає на руки.Дякую.
 • Анна Иванова
  24 Июля 2013 19:45
  Доброго дня!
  Ставка ЄСВ для допомоги по вагітності і пологам визначається як для лікарняних:
  33,2% - нарахування ЄСВ за рахунок роботодавця;
  2% - утримання із доходу робітника (5000*2% = 100 грн.).
  Податок на доходи відповідно до пп. 165.1.1 ПКУ з даного виду доходу не утримується.
  Отже, на руки жінка одержить: 5000 – 100 = 4900 грн.
 • Ирина
  24 Июля 2013 20:27
  Доброго дня,Підскажіть будь-ласка,я працювала продавцем на підприємця,оформлена через біржу по трудовому договору,на мінімальній зарплаті.З 15.07.13 пішла в декрет,по новим законам я не можу розібратись скільки мені получати декретних,як вони будуть нараховуватись.Скільки з мене буде знято грошей,мій п-ємець каже,що нарахував майже 5000,а получати тільки 2100.Що з мене буде знімати якісь проценти,допоможіть розібратись.
  • Анна Иванова
   02 Августа 2013 15:47
   Доброго дня, Ірина!
   Нараховано Вам має бути дійсно в районі 5000 грн., якщо точніше, то десь 4800 грн. І усю цю суму підприємцю відшкодовує Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. З цієї суми повинен бути утриманий єдиний внесок у розмірі 2%, тобто 4800 * 2% = 96 грн. Отже «на руки» Вам повинні виплатити допомогу у розмірі 4800 – 96 = 4704 грн.
   Крім цього, на дану суму нараховується єдиний внесок у розмірі 33,2 % : 4800*33,2% = 1593,60 грн. Але його підприємець повинен сплачувати за рахунок власних коштів.
   Як Ви розумієте, розрахунок приблизний, тому що я не знаю точно, яку суму декретних Вам нараховано. Але в будь-якому випадку , за законом з Вас повинні утримати тільки 2%. А це, у кінцевому розрахунку, аж ніяк на 2100 грн.
   Всього Вам найкращого!
 • Тетяна
  25 Июля 2013 19:32
  Доброго дня !
  Підкажіть будь-ласка, як правильно розрахувати середньоденну зарплату для нарахувати декретних, якщо працівниця у розрахунковому періоді (6 останніх місяців) працювала 4 місяці по 40-год.роб.тижні і 2 останні місяці по 1-й годині в день (неповний робочий день). Дякую.
  • Анна Иванова
   02 Августа 2013 15:08
   Доброго дня, Тетяна!
   Для розрахунку середньоденної зарплати беруться календарні дні. Тому беріть нарахованому за розрахунковий період зарплату і кількість календарних днів, не залежно від відпрацьованих годин.
 • Петровна
  25 Июля 2013 19:35
  Доброго дня !Працівниця йде у декретну відпустку із 0,5% ставки (1678*50%=839), для розрахунку лікарняного потрібно брати фактичну з/плату за 6 останіх місяців чи мінімальну з/плату ? Дякую
  • Анна Иванова
   02 Августа 2013 15:12
   Доброго дня!
   Сердньоденна зарплата розрахувується із фактично нарахованих виплат у розрахунковому періоді.
 • Оксана
  26 Июля 2013 14:52
  Доброго дня! Я хотіла запитатись прийняли новий закон про те що підприємства із декретних повинні платити 38,5% в державу. Це правда? Я зараз у декретній відпустці і завагітніла ще раз. Моя зарплата була 2500грн.Зараз мені нарахують декретні із цієї зарплатні чи з мінімальної і скільки підприємству прийдеться заплатити за мене державі?Дякую
  • Анна Иванова
   02 Августа 2013 15:46
   Доброго дня, Оксана!
   Дійсно, з 01 липня 2013 допомога по вагітності та пологам стала базою для обкладання єдиним соціальним внеском. Тобто тепер із сум допомоги, яка виплачується працівниці, буде утримуватись 2% ЄСВ (на цю суму буде зменшено виплачену вам допомогу) і нараховуватись 33,2 % ЄСВ за рахунок роботодавця.
   Для Вашого конкретного випадку розрахунок буде наступним. Якщо на Вашому декретному місці працює інша працівниця (тобто збережена штатна одиниця) із таким самим окладом, то для розрахунку середньоденної зарплати буде братися ставка 2500 грн., якщо ж ні, то мінімальна зарплата на той момент, коли Ви будете іти у декрет. Тобто, в першому випадку Вам буде нараховано: 2500/30,44*126 = 10348,38 грн., , в другому 1147/30,44*126 = 4747,68 грн.
   Ваш роботодавець повинен буде сплатити ЄСВ :
   1) 10348,38 * 33,2% = 3435,66 грн., або
   2) 4747,68 * 33,2% = 1576,23 грн.

   Всього Вам найкращого!
 • Любов
  31 Июля 2013 13:51
  Доброго дня.Я самозайнята добровільно застрахована особа.З 03 червня знаходжуся у відпустці у звязку з вагітністю і пологах.Грошей ще не отримала.Обіцяють виплатити на початку серпня.Чи маю я сплачувати єдиний соціальний внесокюЯкщо так то яким документом це передбачено і як його сплачувати.Дякую.
 • Анна Иванова
  02 Августа 2013 15:49
  Доброго дня, Любов!
  Нажаль, єдиний внесок Вам потрібно сплачувати протягом всього строку дії договору із пенсійним фондом, не залежно від того, коли Ви пішли у декретну відпустку.

  Всього Вам найкращого!
 • Любов
  02 Августа 2013 19:23
  Дякую!Мова йде про єдиний соціальний внесок з декретних 33,2 %. Чи маю я їх сплачувати, а не єдиний соціальний мінімальний внесок?
 • Лиза
  04 Августа 2013 23:10
  Добрый день! Подскажите пожалуйста я начислила Чернобыльские декретные до родовые, а роды оказались патологическими (кесарево).
  Положено ли мне еще помощь или нет?
 • Юлія
  05 Августа 2013 15:32
  Добрий день! Я працюю вчителем. У попередньому році було 15 год.робочого навантаження.10 жовтня мені виходити у передпологову відпустку.Скажіть, будь ласка, із скількох годин краще іти у відпустку (у нас на кожний навчальний рік кількість годин змінюється), і чи буде це впливати на щомісячну допомогу (чоловік не працює)?
 • Marina
  07 Августа 2013 12:18
  Добрий ранок!
  1) Я-ФОП на ЄП, у мене є працівниця, яка направлена на лікарняний по вагітн.та пологам з 28.06.2013, але л/л виданий 01.07.2013. Як правильно нарахувати, зг.нового ЗУ (припускаю, що за 3 дні, а саме: 28.06, 29.06, 30.06 нарахов-ся "по-старому методу", тобто не обкладається податками, а на інший період: з 01.07.2013-31.10.2013 нарохов-ся "по-новому методу", тобто обкладається ЄСВ 2%, 33.2%, але податок на дох.фіз.ос. не утримується), чи правильно думаю?
  2)Документи у ФССзТВП прийняли 01.08.2013, тобто лікарняні отримаю на спец.рах приблизно у серпні, чи можу я провести у бух.обл. суму нарохованих та виплачених лікарняних липнем місяцем із своїх коштів? Чи не буде пізно сплатити їх (податки з лікарняних) до 31.08.2013 (а не до 07.08.2013 включно), якщо виплачені вони будуть у липні 2013р.?
 • Таня
  14 Августа 2013 04:54
  Перечитала всі клментарі, а відповіді так і не знайшла, надіюся на вашу допомогу!!!!
  Підскажіть, я знаходжуся у відпустці по догляду за дитиною до 6-х років, до 13.02.2014р. останній раз отримувала зарплату у 2009 році. В вересні 2013 знову йду в другий декрет, з держ.служби
  1. Як розрахувати декретні в такому випадку?
  Мені порадили вийти на один день з відпустки, тоді декретні будут більші чим мали би бути, бо буде враховуватися не мін. з/ плата(чи зарплата станом на 2009 рік) а нібито оклад станом на вересень цього року.
  2. Якщо це можливо, підкажіть то як це зробити без помилок ?
 • Яна
  14 Августа 2013 21:22
  Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, якщо за місяць перед виходом в дикретну відпустку мене буде звільнено за згодою сторін, а потім прийнято на нове місце роботи, як будуть здійснюватись нарахування допомоги по вагітності? І чи є якийсь обов'язковий термін відпрацювання на новому місці роботи перед виходом в дикрет?
  А ще скажіть, будь ласка, допомогу по вагітності виплачує фонд соц.страх?
 • Иванна
  16 Августа 2013 16:32
  Добрый день!!Подскажите, пожалуйста: я в декрете с 29.07.2013г. на работу устроилась 1.07.2013г. при обращении в ФСС возник вопрос, как мне насчитывать декретные по з/п за отработанное время или по среднему для отрасли? з/п составила 1500 и работодатель выплатил премию. какая должна быть сумма декретных? Спасибо огромное!!!
 • Евгеній
  19 Августа 2013 22:55
  скажіть будласко, я чув що були внесені зміни стосовно нарахування декретних роботодавцем, які саме?????? і де їх можливо подивитися ??? Дякую.
 • Юлия
  26 Августа 2013 14:19
  Добрый день. Подскажите пожалуйста, больничный по беременности и родам был с 17.06.2013, а 22.08 был выдан дополнительный больничный на 14 дней с 21.10.2013 по 03.11.2013, будет ли с дополнительного больничного уплачиваться единый социальный взнос 2 % и 33,2%?
 • наталья
  26 Августа 2013 14:54
  підкажіть будь_ласка як правильно скласти приказ про продовження відпустки по догляду за дитиною до чотирьох років
 • Аня
  03 Сентября 2013 23:05
  доброго дня.скажіть будь-ласка,я ПП,але вже 3 роки не здійснюю підприємницької діяльності,і не сплачували ніяких податків.мені виписали декретне з 29.08-по 14.01.2014.на яку я суму можу розраховувати на дородових грошей?
  • Анна Иванова
   09 Сентября 2013 16:31
   Доброго дня!

   Так як до настання страхового випадку ви не уклали договір із ПФУ на добровільне страхування (і відповідно, не сплачували страхові внески), то Фонд соціального страхування не виплатить вам допомогу. У разі такої сплати ви одержали б близько 4700 грн. Проте хвилюватися я вам не раджу, адже вам, як самозайнятій особі, щоб одержати від держави законні 5000, потрібно б було протягом року сплатити 419,80 гр. * 12 міс. = 5037,60 грн., тобто ті самі гроші і навіть більше.
   Тому зверніться до Управління праці та соціального захисту населення. Точну суму, яку вони повинні вам сплатити, я не скажу, але це десь в районі 1000 грн. Єдине, якщо я не помиляюсь, для виплати допомоги їм потрібний не лікарняний листок, а інша довідка. В будь якому випадку, спробувати варто.
   Хай щастить!
 • Oksana
  13 Сентября 2013 00:07
  Здравствуйте Анна)))))))Обращаюсь к Вам за помощью.Моя мать предприниматель-упрощенец, вышла на пенсию в 50 лет в 2011 году,в мае(вредное производство, вторая сетка). Была уверенна, что за 2011,2012год ЕСВ ей платить не нужно, как пенсионеру по возрасту (закон этот до дыр уже зачитали). Но представители ПФ говорят ,что мама должна оплатить ЕСВ за эти годы. Они говорят, что мамина льготная пенсия не попадает в категорию "по возрасту" и платить ЕСВ она обязана до 60 лет. Откуда они взяли эти сведения, если в законе указаны пенсионеры по возрасту и нет никаких уточнений, кто ими является? ПФ требует денег. Вообще можно как-то на ПФ повлиять? Спасибо за ответ.С Уважением к вам Оксана
 • Анна
  15 Сентября 2013 00:14
  Анна, подскажите, пожалуйста!
  Как рассчитать среднюю зар.плату, если человек проработал на предприятии только 5 месяцев с 01.04.2013, а больничный с 06.09.2013. Спасибо!
  • Анна Иванова
   16 Сентября 2013 19:21
   Здравствуйте!
   В данном случае, согласно Порядка № 1266, за расчётный период берутся фактически отработанные календарные месяцы (с первое по первое число), в которых платились страховые взносы – апрель, май, июнь, июль, август.
 • Оля
  17 Сентября 2013 20:52
  Добрий день..підкажіть будь ласка якою буде сума допомоги ч-з вагітність,та допомоги після пологів якщо вагітна-студентка 4 курсу денної форми навчання та не отримує стипендії.чоловік тимчасово безробітний...дякую
 • Анна Иванова
  18 Сентября 2013 17:06
  Доброго дня!
  Так як ви не зареєстрвані в сисмемі державного соціального страхування, і не одержуєте стипендію, то сума допомоги буде розрахована як для непрацюючих осіб. На даний момент це приблизно 1150 грн.
 • Аня
  23 Сентября 2013 05:59
  Доброго дня.допоможіть,як бути в наступній ситуаціі. Роботодавець не випличує дикретні вже три місяці, при цьому заява написана про надання відпустки і навіть оформлений наказ про вихід у дикретну відпустку (копія наказу в наявності). Але заяву в ФСС бухгалтер не подає вже довгий час. На моі і прохання, і скарги реакція керівника "завтра". І так це тягнеться три місяці. Яким чином я можу забрати своі кошти???
 • Оля
  23 Сентября 2013 19:01
  Доброго дня. В мене питання стосується декретних виплат, адже з 1.09 я працювала на роботі вчителем і мала ставку лише 2 год на тиждень. Пропрацювавши 2 тижні, 16.09 я пішла у декретну відпустку. Як мені будуть нараховувати декретні - з того, що я заробилачи будуть брати мінімальну заробітню плату 1147??? Дуже дякую
  • Анна Иванова
   26 Сентября 2013 16:06
   Доброго дня!
   У разі коли застрахована особа працювала менше ніж календарний місяць, середня заробітна плата (дохід) для розрахунку допомоги по вагітності та пологах обчислюється з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але не нижче за розмір мінімальної заробітної плати, встановлений законом у місяці настання страхового випадку.
 • таня
  23 Сентября 2013 19:45
  Доброго дня!Скажіть будь-ласка працівник має йти у декретну відпустку з жовтня 2013р., в червні вона була у відпустці (основній), але в неї залишається ще 8 днів відпустки за період червень- вересень 2013р., коли саме їй потрібно їх виплатити, чи можна зробити це після виходу з декрету? Заздалегідь дякую.
 • Наталья
  25 Сентября 2013 15:00
  Добрый день!
  Подскажите, пожалуйста, если сотрудница была принята на предприятие в сентябре 20 числа, а уже в октябре 17 числа уже в декретный отпуск. Какой расчетный период брать???
  Спасибо огромное заранее!
  • Анна Иванова
   26 Сентября 2013 16:19
   Здравствуйте!
   Для расчёта декретных берётся не фактически отработанный период и соответсвенно - факичеки начисленна з/п(как для расчёта "простых" больничных), а среднемесячное колличество календарных дней в месяце (30,44) и минзарплата (или ставка, если она выше). Т.е. расчёт такой:
   (1147 грн. / 30,44) * 126 дней = 4747,68 грн.
 • Екатерина
  27 Сентября 2013 17:09
  Все ясно. Лучше б разяъснили ПОРЯДОК РАСЧЕТНЫХ ПРИ ПЕРЕВОДЕ.
  Меня перевели за 2 месяца до декрета на другую фирму, там ЗП маленькая. Теперь я узнаю что в расчет будут браться дни и доход, начисленный на новой фирме.
  • Анна Иванова
   27 Сентября 2013 20:05
   Здравствуйте!
   Не совсем понятно,что Вы имеете в виду под "переводом". Вы были уволены с одной фирмы и приняты в другую? В таком случае, для расчёта декретных действительно берутся данные с последнего места работы.
 • таня
  27 Сентября 2013 22:41
  Доброго дня!Скажіть будь-ласка працівник має йти у декретну відпустку з жовтня 2013р., в червні вона була у відпустці (основній), але в неї залишається ще 8 днів відпустки за період червень- вересень 2013р., коли саме їй потрібно їх виплатити, чи можна зробити це після виходу з декрету? Заздалегідь дякую.
 • Надежда
  01 Октября 2013 14:55
  Здравствуйте!

  помогите, пожалуйста, разобраться.
  я предоставила по месту работы (г.Киев, крупная компания) декретный больничный лист с 16.09.2013, бухгалтер говорит, что деньги я получу к новому году, в лучшем случае...по какой причине указан такой срок? насколько я понимаю, выплата должна быть в заработной плате за сентябрь?
  спасибо!
  • Анна Иванова
   01 Октября 2013 15:48
   Здравствуйте, Надежда!
   Попросите своего бухгалтера обосновать такие сроки. Единственное, в чём может быть не зависящая от бухгалтера задержка - это в сроках возмещения ден. средств на спецсчёт предприятия. По закону, Фонд соцстраха должен возместить деньги в течение 10-ти дней с момента получения заявки. Но на данный момент по всей Украине сам Фонд финансируется с садержкой примерно в месяц. Поэтому и все выплаты идут с той же задержкой. А те сроки, о которых Вам сказали, вообще не понятно чем обоснованы.
   Удачи Вам!
   • Надежда
    01 Октября 2013 16:24
    Анна Ивановна, спасибо за ответ!
 • Анатолій
  09 Октября 2013 19:25
  Я приватний підприємець на загальній системі оподаткування.
  Двом працівницям, що пішли в декретну відпустку,були нараховані, згідно лікарняних,суми коштів та подані всі документи у фонд соц.страхування. Фонд виплатив, як на диво швидко, нараховані суми (приблизно 20000,00 на 140 днів лікарняних та 14000,00 грн.на 126 днів лікарняних зарплата була в межах 2000,00-5000,00грн. Зміни по зарплаті відмічались в центрі зайнятості).
  Але тепер відбувається вже пятий місяць перевірка фондом моєї комерційної діяльності, вимагають всі бухгалтерські документи (звітність, договора з контрагентами,короче все, що звязано з діяльністю). Приходили на перевірку в офіс, дивились все.
  Тепер пийшов лист, в якому зазначають, що -
  "Під час перевірки мною не було надано документів, які можуть вплинути на виплату мат.забзп.застрах.особам. Для продовження перевірки просимо надати документи, які підтверджують факт збільшення обємів виконуваних робіт за переіод з 2011р. по червень 2013р. Крім того надати відомості нарахування зарбітної плати всім найманим працівникам за період з 01.01.2012р. по 01.06.2013р. Документальне підтвердження збільшення обємів виконуваних робіт працівницями".
  Юрист з ценру зайнятості сказав, що - "Фонд вишукує зачіпку, щоб через суд забрати виплачені кошти", і на моєму місті він би написав лист в прокуратуру.
  Допоможіть порадою.
  Дякую Анатолій.
  • Анна Иванова
   16 Октября 2013 03:49
   Доброго дня, Анатолій!
   Наскільки мені відомо, Фонд обов’язково перевіряє підприємства, якщо розрахована середня зарплата для працівника, за якого відшкодовуються кошти, значно перевищує середню зарплату по підприємству (в два рази і більше). Тоді дійсно від підприємства вимагається пояснення такого перевищення, і тільки після цього Фонд дане підприємство фінансує. Щодо приватних підприємців, то, як я розумію, Фонд має на меті виявити випадки, коли працівниці перед виходом в декрет платиться висока зарплата, щоб відповідно, одержати великий розмір допомоги. Можливо, саме для того, щоб визначити середню зарплату по підприємству і довести, що вона зростала не пропорційно по всім працівникам, у Вас вимагають усі відомості нарахування зарплати. Проте (навіть, якщо даний факт має місце), якщо усі розрахунки по заробітній платі оформлені відповідно до законодавства (у Вас є платіжні відомості, табелі обліку робочого часу), то розмір зарплати – справа роботодавця і в законодавчих актах про необхідність «документального підтвердження збільшення об’ємів виконуваних робіт» при підвищенні зарплати ніде не сказано і форми такого документу не затверджено. Отже і всі претензії Фонду є безпідставними. Тому, на Вашому місці, я б на дані провокації з боку Фонду не піддавалася і скористалася порадою юриста з центру зайнятості, принаймі, для початку повідомила б про намір вирішувати справу в суді представників фонду.
   Вибачте за затримку із відповіддю.
   З повагою, Анна.
 • Света
  11 Октября 2013 00:38
  Добрий вечір!
  Скажіть мені будь ласка я знаходжуся в декреті з 07,08,2013 року декретний листок я здала 14,08,13 року в соцстрахі мені сказали, що мої документи до них потрапили 28,08,2013 рокую То мене цікавить одне питання коли я можу отримати свої кошти, якщо нені народжувати 15,10,2013 року?

  Дякую зарані.
  • Анна Иванова
   16 Октября 2013 03:55
   Доброго дня!
   Фонд повинен профінансувати лікарняний протягом десяти днів з дати отримання заяви-розрахунку, тобто кошти Ви повинні були уже одержати. Проте на даний момент сам Фонд одержує кошти від Держказначейства із затримкою приблизно в місяць.
 • Оля
  16 Октября 2013 13:58
  Добрий день! Підскажіть будь-ласка, якщо я йду у декрет по ЧАЕС на 180 днів і стаж роботи більше чим 10 років на держ. службі, лікарняне оплачеється повність 100% чи вираховуються всі вихідні і не робочі дні?
  Завчасно дякую!
 • Анна Иванова
  17 Октября 2013 14:49
  Доброго дня!
  Лікарняний оплачується повністю за 180 календрарних днів.
 • Света
  18 Октября 2013 20:46
  Добрий день! Підскажіть будь ласка я телефонувала в бугалтерію вони мені сказали, що грощі є але вони меніїх не виплатять томущо фін відділ не дає приказ на видачу коштів. А коли я почала телефонувати в бугалтерію і казати, що я народила 11 жовтня то почали грубити, обзивати, підвищувати голос. Підскажіть будьласка куди мені можна звернутися щоб отримати свої декрктні кошти? Бо номер телефону фінвідділення бугалтерія давати відмовляється.

  Дякую зарані!
 • Наталья
  20 Октября 2013 15:26
  Доброго дня!
  Я оформила лікарняний лист з 13.09.2013 р. і віднесла його до відділу кадрів. Там мені сказали, що ніякої заяви писати не треба, просто залишити лікарняний і все. Чи правильно це? Чи не вплине це на своєчасну виплату декретних коштів? Досі ніяких нарахувань мені не надійшло.
  Заздалегідь дякую за відповідь!
 • Тетяна
  21 Октября 2013 16:25
  Добрий день! Фондом СС перераховано на спеціальний р/р підприємцю необхідну суму допомоги по вагітності та пологам. Підприємець перерахував належну суму фізичній особі (найманому працівнику) на картковий рахунок. Що є підтвердженням, що особа (найманий працівник)отримала ці кошти? Дякую.
 • Оля
  22 Октября 2013 15:43
  Якщо я на другу дитину буду отримувати допомогу на протязі 48 місяців, а декрет закінчується в 36 місяців, якщо я виходжу на роботу то виплати припиняються?
  Дякую!
 • Таня
  25 Октября 2013 15:14
  От ви пишете "На дану суму нараховується єдиний внесок у розмірі 33,2 % : 4800*33,2% = 1593,60 грн. Але його підприємець повинен сплачувати за рахунок власних коштів. "
  а якщо роботодавець відмовляється платити ці 33,2%.....і примушує мене їх сплатити. Що в такій ситуації робити?
  Дякую
  • Галина
   26 Октября 2013 00:24
   Уважаемая Анна Ивановна, помогите пожалуйста разобраться,бухгалтер находится в декретном отпуске по уходу за ребенком до 6 лет до 14февраля2014года,в то время когда она была декретном отпуске по уходу за ребенком до 3 лет, должность бухгалтера сокращена,и отсутствует в штатном расписании,но никаких з бухгалтер на другую должность не переведена в октябре она предоставляет больничный лист по беременности и родам на 2 ребенка как произвести начисление
 • галина
  29 Октября 2013 21:56
  Добрий день. Я працюю по трудовій угоді. До декретної відпустки залишилося три тижні. Якщо зі мною розірвуть трудову угоду, на яку суму декретних я можу розраховувати?
 • Виктория
  29 Октября 2013 23:29
  Доброго дня ! Я знахождусь на лікарняному по вагітності і пологах (з 01.08.13р), у зв"язку з тяжкими пологами дають ще 1 лікарняний на 14 днів. Куди мені необхідно звернутись з ним, оскільки я працювала на декретному місці, але вона ще не вийшла на роботу ? На підприємстві мені сказали, що все виплатили і з цим лікарняним не до них.
  • Гость
   01 Ноября 2013 15:30
   До них до них! Повинні оплатити!
 • Наталья
  30 Октября 2013 21:49
  Добрий вечір!Підприємець прийняв на роботу працівницю 16 вересня 2013р., а з 31 жовтня 2013р. у неї лікарняний лист по вагітності і пологам. Як правильно розрахувати виплату? Дякую!!!
 • Ирина
  07 Ноября 2013 13:44
  Здравствуйте! У нас на предприятии приказом вводится сокращенный на 1 час. рабочий день. Как раз этот период и будет входить в срок, за который мне будет рассчитываться помощь по беременности и родам. Должна ли пересчитываться выплата в соответствии с уменьшением рабочего дня. Спасибо за ответ.
  • Анна Иванова
   15 Ноября 2013 18:34
   Здравствуйте!
   Для расчёта будет браться начисленная з/п и кол-во календарных дней. Поэтому на размер выплаты данное сокращение никак не повлияет.
 • Дарія Дмитрівна
  13 Ноября 2013 19:44
  Добрий день! Прошу уточнити таке питання.Чи потрібно роботодавцю нараховувати і сплачувати ЄСВ щомісячно після закінчення декретної відпустки в разі оформлення відпустки по догляду за дитиною до 3-х років?
  • Анна Иванова
   15 Ноября 2013 18:22
   Доброго дня!
   Ні, не потрібно, адже заробітна плата за цей період не нараховується.
 • Наташа
  16 Ноября 2013 01:34
  Підкажіть ,будь ласка,як нарахуються мені декретні:я 29липня 2013року вийшла на роботу,а з 30липня знаходилася на лікарняному по хворобі,за весь цей період майже завжди на лікарняному,приблизно 6 днів тільки виходила на роботу,2 тижні брала за свій рахунок відпустку.10 грудня мені в декрет.Дякую
 • Христина
  06 Декабря 2013 00:02
  Підкажіть будьласка я пішла у декретну відпустку з 17 жовтня 2013 року і не можу отримати виплати,так як наш бухгалтер пояснює що Фонд СС нічого ще не нарахував .Чи повинен роботодавець виплатити якісь кошти ?
  • Анна Иванова
   08 Декабря 2013 23:38
   Згідно законодавства бухгалтерія повинна розглянути документи для призначення допомого протягом десяти днів з дати одержання листка непрацездатності. "Розглянути документи" фактично означає розрахувати суму допомоги та подати документи до Фонду соц. страхування з ТВП для відшкодування даних коштів на спец. рахунок роботодавця. В свою чергу, Фонд повинен відшкодувати кошти також протягом 10-ти днів з дня одержання заяви-розрахунку від роботодавця. На жаль, фактично на даний час існує затримка у фінансуванні самого Фонду, що відповідно, викликає і затримки у виплатах (фактично фонд відшкодовує кошти десь протягом місяця). Якщо Ваш роботодавець вчасно подав документи до фонду, то, зважаючи на дату на календарі, кошти Вам уже повинні були виплатити. Якщо їх досі немає, то або Вам їх з якихось причин не віддають (що є грубим порушенням законодавства), або Фонд їх ще не відшкодував. Ви можете спробувати дізнатися у бухгалтерії, коли були подані документи до Фонду, щоб якось зорієнтуватися у строках. Виплачувати ж Вам кошти до того, як їх відшкодує Фонд роботодавець не повинен. На це є певні причини, про які я згадувала у статті.
   Бажаю успіхів!
 • Альона
  09 Декабря 2013 04:21
  Підскажіть будь ласка, я ПП на загал. системі оподаткування. З 01.01.2014 планую працювати на єдиному податкі і сплачувати ЄСВ. З 9.05.2014 буде лікарняний по вагітності. Чи оплатить мені лікарняний ФОНД СОЦСТРАХування?
 • Анна Иванова
  10 Декабря 2013 15:59
  Доброго дня, Альона!
  Для того, щоб одержати допомогу по вагітності і пологам по лікарняному листку Ван необхідно добровільно сплачувати страхові внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Для цього необхідно звернутися до податкової інспекції у відділ адміністрування ЄСВ та укласти договір на добровільне страхування. Після чого Ви будете сплачувати страховий внесок у розмірі 36,6% від мін. зарплати та зможете звернутися до ФСС з ТВП за одержанням допомоги.
  Всього найкращого!
 • Світлана
  11 Декабря 2013 00:44
  Добрий вечір. Підкажіть, будь-ласка, як правильно розрахувати декретні працівниці, яка влаштувалась 12 листопада, а 06 грудня подала лікарняний. Оклад 3000 (а середньогалузева ЗП за жовтень 2812). Дякую.
  • Анна Иванова
   13 Декабря 2013 20:25
   Доброго вечора, Світлана!
   Для розрахунку середньоденної з/п беріть дохід, нарахований за фактично відпрацьований час, тобто нараховану з/п за листопад та грудень. При п’ятиденному робочому тижні, виходячи із окладу 3000 грн. нарахована зарплата за листопад та грудень приблизно повинна скласти 2545 грн. Далі цю суму ділимо на кількість календарних днів за цей період (12.1113 по 05.12.13. = 24 календарні дні) та множимо на 126 кал. днів декретної відпустки.
   Середньоденна з/п: 2545 / 24 = 106,04 грн. .
   Розмір допомоги: 106,04 * 126 = 13361 грн.
   Як Ви розумієте, розрахунок приблизний.
   • Світлана
    13 Февраля 2014 20:47
    А згідно цього роз'яснення потрібно враховувати середньогалузеву "З метою припинення зловживань у частині витрачання коштів Фонду під час оплати відпусток з вагітності та пологів до Порядку № 1266 було вне¬сено нове правило, а саме: якщо працівниця іде в декрет, відпрацювавши менше календарного місяця, то декретні їй виплачуються, виходячи з нарахо¬ваної зарплати, з якої сплачуються соцвнески, але не вище величини се¬редньої зарплати за всіма видами економічної діяльності (за даними Держкомстату), що склалася у відповідному регіоні в місяці, що передує місяцю настання страхового ви¬падку, та не нижче величини мінімальної зарплати, установленої законом у місяці настання страхового випадку (другий абзац п. 6 Порядку № 1266).
    Ця норма застосовується, якщо у жінки немає жодного повного від¬працьованого календарного місяця (від 1-го до 1-го числа). Наприклад, якщо працівницю прийнято на роботу 18 січня 2011 р., а 24 лютого 2011 р. вона йде у декрет, то роботодавець застосовує верхню та нижню планки під час оплати декретних, оскільки жодного повного календарного місяця (від 1-го до 1 - го числа) жінка не відпрацювала. Якщо працівниця перебуває у трудо¬вих відносинах з роботодавцем давно, але перед виходом у декрет із будь - яких причин вона фактично відпрацювала менше місяця (хвороба, відпустка для догляду за дитиною до трьох років, щорічна відпустка тощо), то ця обме-жувальна норма не застосовується - декретні розраховуються у загальному порядку, виходячи з фактичного заробітку працівниці. Це підтверджує Мін¬праці у листі від 21.01.2010 р., № 11/18/99-10.
    Неприйнятним у цьому випадку є варіант "доопрацювання" вагітною жінкою необхідного часу до повного календарного місяця після відкриття ЛН з подальшим виходом у декрет. Страховий випадок вважається таким, що настав, з моменту відкриття ЛН, а не фактичного виходу у відпустку з вагіт¬ності та пологів (лист Мінпраці від 23.05.2008 р., № 273/020/99-08).
    "
    Це ж саме мені підтвердив фонд.
 • Альона
  11 Декабря 2013 16:44
  Доброго дня! Я працюю в державній установі, з 12 грудня в мене буде лікарняний по вагітності та пологах, однак мені бухгалтер сказала, що в цьому місяці не буде нараховувати мені лікарняний, а лише в наступному, чи є правомірними її дії?
  • Анна Иванова
   12 Декабря 2013 20:42
   Доброго дня!
   Справа в тому, що розглянути документи та подати їх до ФСС з ТВП бухгалтер повинен протягом 10 днів, ще стільки ж дається Фонду на відшкодування коштів. А виплатити їх потрібно із найближчою виплатою зарплати, але після того, як вони будуть відшкодовані. Враховуючи те, що не виключені певні затримки при відшкодуванні коштів, їх дійсно краще включити у відомість за січень 2014 р. Якщо ж їх включити до відомості за грудень 2013 р., то і виплатити (теоретично) потрібно разом із заробітною платою за грудень (максимум до 7 січня). А Фонд може не встигнути відшкодувати кошти. Крім того, якщо навіть допомога нарахована і не виплачена, в будь якому випадку, до 20 числа місяця, наступного за місяцем нарахування з даної суми потрібно сплатити єдиний соціальний внесок. Тому, виходячи із практики виплат по листкам непрацездатності, бухгалтер перестраховується і включає їх у січень місяць. В будь якому випадку, як тільки кошти будуть відшкодовані, Вам їх повинні одразу виплатити, і тут усе більше залежить не від того, в який місяць включені нарахування, а наскільки вчасно буде подано заяву-розрахунок до фонду та як швидко останній відшкодує кошти.
 • Сергій
  16 Декабря 2013 16:27
  Доброго дня.
  Підприємець на єдиному податку була прийнята на роботу таким самим підприємцем єдинщиком з 22.10.2013р. з окладом 4500 грн. (зареєстровано договір в Центрі зайнятості). 11.12.2013р. здала лікарняний лист для оформлення відпустки по вагітності та пологах з 02.12.2013р.. Як правильно нарахувати декретні? Дякую.
  • Анна Иванова
   18 Декабря 2013 05:17
   Доброго дня, Сергій!
   Відповідно до п. 5 Порядку № 1266, якщо застрахована особа працювала та сплачувала страхові внески або за неї сплачувалися страхові внески менш як 6 календарних місяців, середня заробітна плата (дохід, грошове
   забезпечення) обчислюється за фактично відпрацьовані календарні місяці (з першого до першого числа), в яких сплачено страхові внески. Тобто у Вашому випадку у період розрахунку середньоденної заробітної плати війде один місяць – листопад. Далі – за формулою: 4500/30*126=18900 грн.
 • Сергій
  18 Декабря 2013 22:39
  Тобто, ролі не грає те, що вона і зараз є офіційно зареєстрованим підприємцем? Декретні має отримувати у нас?
  • Анна Иванова
   19 Декабря 2013 21:15
   Так, вона може одержати допомогу або як підприємець, або як найманий працівник. Щоб одержати допомогу як підприємець, вона повинна була заключити договір на добровільне страхування та сплачувати за себе ЄСВ у розмірі 36,6%. В іншому випадку ФСС з ТВП нічого по лікарняному листку їй не виплатить. В будь якому випадку, «у вас» одержати допомогу їй набагато вигідніше, виходячи з розміру її зарплати. Як підприємець вона б одержала приблизно 4700 грн. Не забудьте, що з 01 липня 2013 декретні обклали єдиним соціальним внеском: 33,2% за рахунок роботодавця і 2% з робітника.
 • Сергій
  20 Декабря 2013 14:18
  Дякую.
 • Лариса
  20 Декабря 2013 20:43
  Доброго дня!Будь-ласка допоможіть я приватний підприємець на єдиному податку. У мене працює робітниця з 11.09.2012р. яка з 26.12.2013 повинна іти в декретну відпустку.Підскажіть буд-ласка як нарахувати декретні.Вона працювала неповний робочий день зарплата 600 грн.
 • Лариса
  23 Декабря 2013 00:33
  ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА
  • Анна Иванова
   23 Декабря 2013 04:05
   Доброго вечора, Лариса!
   Вибачте за затримку з відповіддю. Так як Ваша працівниця працювала менше, ніж 6 календарних місяців, то за період розрахунку беремо фактично відпрацьовані місяці (з першого до першого числа) – п. 5 Порядку №1266, тобто жовтень та листопад у Вашому випадку. Далі знаходимо середньоденну зарплату: (600+600)/(31+30) = 19,67 грн. Розмір допомоги складе: 19,67 *126 = 2478,42 грн.
   • Анна Иванова
    24 Декабря 2013 05:24
    Лариса, вибачте, я помилилася у розрахунку, тому що переплутала рік початку роботи Вашої працівниці (взяла 2013, а не 2012). У розрахунок ввійде період з червня по листопад 2013 р., тобто шість відпрацьованих місяців з 1-го по 1-ше число. Якщо у даному періоді в кожному місяці з/п по 600 грн., то розрахунок буде наступним:
    600*6/183 кал. дні =19,67 грн.
    19,67 * 126 = 2478,42 грн.
    Як бачите, результат розрахунку той самий, але при заповненні листка непрацездатності період повинен бути визначений правильно.
 • Лариса
  24 Декабря 2013 16:52
  ДУЖЕ ГАРНО ДЯКУЮ!!!А ЩЕ БУДЬ-ЛАСКА ПІДСКАЖІТЬ З ЯКОЇ СУМИ ПОТРІБНО СПЛАТИТИ 33,2%,2% І КУДИ ЇХ ПОТРІБНО СПЛАТИТИ?ДЯКУЮ!!!
  • Анна Иванова
   24 Декабря 2013 19:29
   33,2% та 2% - це єдиний соціальний внесок, який сплачується із сум допомоги з тимчасової непрацездатності, до якої в т.ч. належать і декретні виплати. Розрахунковий рахунок краще уточнити у відділі адміністрування ЄСВ у податковій інспекції за своїм місцем проживання, але, по-моєму, це той самий рахунок, на який Ви сплачуєте ЄСВ із з/п робітників відповідно до присвоєного Вам класу ризику. Отже, виходячи з наших розрахунків єдиний внесок складе: 2478,42 * 33,2% = 822,84 грн. – платиться за рахунок роботодавця;
   2478,42 * 2% = 49,57 грн. – платиться за рахунок працівника.
   Тобто, Ви перераховуєте ЄСВ у сумі 822,84+49,57 = 872,41 грн.(перераховувати можна однією сумою, так як платиться все на один рахунок).
   «На руки» працівниці віддаєте 2478,42 – 49,57 = 2428,85 грн. – обов’язково по відомості, де вона розпишеться, щоб у Вас було підтвердження, що кошти Ви виплатили. ЄСВ потрібно перерахувати у день виплати допомоги (не пізніше). І не забудьте, що цю виплату потрібно також відобразити у звіті по ЄСВ за той місяць, коли Ви виплатите кошти.
 • Лариса
  25 Декабря 2013 03:10
  ДУЖЕ ВАМ ГАРНО ДЯКУЮ!
 • Светлана
  25 Декабря 2013 18:26
  Здравствуйте! Помогите, пожалуйста, разобраться в ситуации: с 16.12.2013 оформлен больничный и отпуск по беременности и родам. 01.09.2013 я была переведена на другое предприятие (оформлено переводом) - друга школа, но в том же управлении образования, бухгалтерия общая, централизованная. Должны ли мне при расчете размера помощи учесть период работы в предыдущей школе? Если да, и летом была выплата компенсации за неиспользованный отпуск, то войдет ли она в расчет? Заранее огромное спасибо!
 • Нина
  27 Декабря 2013 14:32
  Добрый день. Помогите. Подскажите пожалусто как отобразить больничный по беремености и родам в бухучете.
 • Лариса
  09 Января 2014 22:20
  Добрий вечір!Підскажіть буд-ласка нараховані декретні видаються окремою розрахунково-платіжною відомістю чи разом з іншими працівниками?Дякую!
 • Анна Иванова
  11 Января 2014 18:04
  Доброго дня!
  Це не принципово, головне щоб було чітко видно дату та суму виплати, та стояв підпис працівниці про одержання. Краще всього у загальній відомості показати нарахування допомоги, а виплату зрбити окремою платіжною відомістю, тому що часто буває, що дата виплати допоги не співпадає із виплатою авансу чи зарплати.
 • Лариса
  17 Января 2014 13:55
  Доброго дня!Підскажіть мені робітниця пропрацювала у січні три дні з 08.01.2014 по 13.05.2014 пішла в декрет.Як правильно це відобразити у відомісті?Я нарахувала зарплату за три дні і далі декретні.Тепер мені потрібно нарахувати із зарплати лише 3,6% чи із декретних теж?Зарплата працівниці 600 грн.І як з соц.пільгою за ці 3 дні?
  • Анна Иванова
   20 Января 2014 04:10
   Доброго дня!
   Вам потрібно із зарплати утримати 3,6%, пільгу застосовуєте, і так як у 2014 році пільга становить 609 грн., то відповідно для з/п 600 грн. ПДФО = 0.
   Із суми декретних потрібно утримати ЄСВ 2%, та нарахувати ЄСВ 33,2%. Тобто до з/п і до декретних застосовують різні ставки ЄСВ.
   Щодо відображення даних виплат у відомості, то особливих вимог тут немає, але краще включити розмір допомоги по вагітності та пологах у розрахункову відомість за лютий 2014 р., тому що у січні ФСС з ТВП навряд чи встигне Вам відшкодувати суму допомоги, і на виплату допомоги також краще зробити окрему відомість (якщо у Вас є інші працівники).
   Також не забудьте показати виплату допомоги по вагітності та пологах у щомісячному звіті по ЄСВ.
   • Лариса
    20 Января 2014 05:30
    ДЯКУЮ!
   • Лариса
    20 Января 2014 06:02
    Значить якщо я включу розмір допомоги у лютий місяць,то і звіт по єсв за декретні теж подавати за лютий так?У графі кількість днів перебування у трудових відносинах за січен місяць 3 дні, а тоді як у додатку 4 таблиця6 кількість днів у звязку з вагітністю і пологами за січень заповнюється чи ні?Дякую!
    • Анна Иванова
     21 Января 2014 04:48
     Так, звіт по ЄСВ подаєте за лютий місяць. Кількість днів перебування у трудових відносинах за січень місяць 31 день! (Ви ж не розривали трудовий договір із працівницею). А заробітну плату показуєте за 3 дні (600 грн.).
     У звіті за лютий місяць Вам потрібно весь розмір допомоги по вагітності та пологам перерозподілити по місяцям, починаючи із місяця, коли працівниця пішла в декрет, тобто із січня 2014 р. . Поясню на прикладі, щоб було зрозуміліше.
     Припустімо, весь розмір допомоги склав 5000 грн. Тоді:
     Січень: з 08.01.14 по 31.01.2014 – 24 календарні дні (5000 грн. /126 к.д. (ця цифра повинна дорівнювати розміру уже порахованої середньоденної зарплати) * 24к.д. = 952,32 грн. Розмір ЄСВ 952,32 *2% = 19,05 грн.
     Лютий: 28 календарних днів = 1111,04 грн. Розмір ЄСВ 111,04*2% = 22,22 грн.
     Березень: 31 календарний день = 1230,08 грн. Розмір ЄСВ 1230,08*2% = 24,60 грн.і т.д.
     Далі Таблицю 6 Додатка 4 заповнюєте наступним чином:
     1) Кожний місяць відображаєте окремою стрічкою, тобто у Вас буде 5 стрічок (січень – травень) з прізвищем працівниці.
     2) Код категорії ЗО, якщо не помиляюся 42 (подивіться у довіднику, якщо робите звіт у програмі). Даний код проставляєте у всіх стрічках.
     3) Тепер увага! У стрічці за січень місяць кількість днів перебування у трудових відносинах не ставите взагалі (так як ви поставили 31 день у звіті за січень місяць), все інше ставите: місяць та рік (1, 2013); Кількість днів по вагітності та пологах – у січні 24; сума – 952,32 (у Вас, звичайно інша цифра, моя із прикладу), Сума у межах макс. величини – та сама; Сума єдиного внеску – 952,32*2%=19,05 грн.
     4) У стрічках за всі інші місяці кількість днів перебування у трудових відносинах ставите в повному обсязі: лютий – 28; березнь – 31 ….травень – 31. , суму допомоги, кількість днів по вагітності і пологам та розмір єдиного внеску відображаєте так, як Ви перерозподілите по місяцям, виходячи із мого прикладу.
     У таблиці 1 начебто все зрозуміло, уважно читайте назви стрічок, для допомоги по вагітності та пологам там усе передбачено. Якщо робите звіт у програмі, таблиця 1 повинна заповнитися автоматично, Вам потрібно буде лише її перевірити.
     Сподіваюся, Ви зрозуміли, як зробити звіт. Якщо ні, зачекайте, я найближчими днями зроблю приклад і викладу його у статтях.
     • Лариса
      21 Января 2014 19:59
      Поясніть звідки взялася сума 1111,04за лютий;1230,08 за березень я незрозуміла.Сьогодні вже ФСС перевів гроші так що я буду вже їх враховувати за січень місяць.
 • Богдана
  18 Января 2014 22:47
  Доброго дня, підкажіть будь ласка,я студентка університету і навчаюся на контрактній формі (стипендії не отримую), станом на 08.01.14р. маю термін вагітності 30 тижнів. Яку суму допомоги по вагітності та пологах я повинна отримати і як швидко відбудеться нарахування?
 • Анна Иванова
  21 Января 2014 04:05
  Доброго дня!
  Так як Ви не є застрахованою особою, то виплачувати допомогу по вагітності та пологам Вам буде управління праці та соціального захисту населення. Базою для нарахування допомоги буде 25% прожиткового мінімуму, і розмір допомоги складе приблизно 1260 грн.
 • Тетяна
  21 Января 2014 14:56
  Доброго дня, прошу допомогти мені в такому питанні. Я працюю в школі вчителем інформатики, моя заробітня плата становить 1700грн без урахування податкових стягнень. 17.01.2014року я принесла лікарняний лист з жіночої консультації на 126 днів. От мене цікавить коли мені нарахують дородові (ці ж лікарняні) і якою буде приблизна сума виплати.
  Дякую за увагу.
  • Анна Иванова
   21 Января 2014 16:48
   Доброго дня!
   Документи для призначення допомоги комісія повинна розглянути протягом десяти днів з дати їх одержання, далі подати їх до ФСС з ТВП, який відшкодовує підприємству дані кошти. Соцстрах повинен їх відшкодувати також протягом десяти днів (хоча бувають і затримки до місяця), після чого Вам їх зобов’язані виплатити без затримок.
   Нарахована сума допомоги приблизно 6984,18 грн.
   «На руки» Ви повинні одержати за мінусом 2%, тобто 6844,50 грн.
 • Алла
  21 Января 2014 20:44
  Доброго дня. Моя дочка йде в декрет з 10 січня. Через важкі умови праці звілнилася з попередньої роботи. на іншу була влаштована з 14 жовтня. Як їй нарахують декретні? Зарплата - 1.000 грв. Дякую
  • Анна Иванова
   23 Января 2014 04:12
   Доброго дня!
   Коли працівницею відпрацьовано менше шести місяців, то для розрахунку середньоденної зарплати береться заробітна плата за фактично відпрацьований час з 1 по 1 число місяця, перед місяцем, в якому призначається допомога. Тобто, у Вашому випадку, з/п за листопад 2013 – 30 кал. днів та грудень 2013 – 31 кал. день.
   Середньоденна зарплата = 2000/61=32,79 грн.
   Розмір допомоги = 32,79 * 126 кал.дн. = 4131,54 грн.
 • Лариса
  22 Января 2014 04:44
  ДОПОМОЖІТЬ РОЗІБРАТИСЯ.Я НАРАХУВАЛА ЗАРПЛАТУ ЗА 6 МІСЯЦІВ 3601,01/184к.д. липень2014-грудень2014 вийшло19.57*126=2465,82 33,2%=818,65 2%=49,32 РОЗБИВАЮ НА МІСЯЦІ ВИХОДИТЬ ТРОХИ ІНАКША СУМА допоможіть розібратися чому так?Гарно дякую!
  • Лариса
   22 Января 2014 05:26
   декретна відпустка робітниці з08.01.14р.по13.05.14р.
 • Лариса
  22 Января 2014 12:37
  У ДОДАТКУ 4 ТАБ.6 У ГРАФІ К-СТЬ ДНІВ У ТРУДОВИХ ВІДНОСИНАХ І ГРАФА К-СТЬ ДНІВ У ЗВЯЗКУ З ВАГІТНІСТЮ ТА ПОЛОГАМИ ДЕ ТРЕБА СТАВИТИ ДНІ ЯКЩО РОБІТНИЦЯ ВИЙШЛА У ДЕКРЕТ З 08.01.14 ПО 13.05.14.Я РОЗБИЛА СУМУ ДЕКРЕТНИХ ТАК: СІЧЕНЬ-24ДНІ,ЛЮТИЙ-28ДНІВ, БЕРЕЗЕНЬ-31д, КВІТЕНЬ-30д, ТРАВЕНЬ- 13д-ПРАВИЛЬНО ЧИ НІ?У ТРАВНІ ТРЕБА 31д ЧИ 13д?
  • Анна Иванова
   22 Января 2014 15:33
   Січень: 24 дні *19,57 = 469,68
   Лютий: 28 днів * 19,57 = 547,96
   Березень: 31 день * 19,57 = 606,67
   Квітень: 30 * 19,57 = 587,10
   Травень: 13 * 19,57 = 254,41
   Всього: 2465,82 грн.
   У дод. 4 табл. 6 заповнюєте так (якщо я не помиляюся, за січень Ви нарахували з/п 600 грн.):
   Так як у січні була з/п, то першою стрічкою ставите під ознакою 1 заробітну плату і 31 день перебування у трудових відносинах, розмір ЄСВ 3,6%, тобто 21,60 грн. Період 01.2013
   Далі розбиваєте по місяцям декретні під ознакою 42, знову починаючи із січня, проставляєте усюди періоди, кількість днів перебування у трудових відносинах проставляєте із лютого по травень (28,31,30,31), а за січень ви 31 уже поставили напроти з/п; Кількість днів по вагітності та пологах: 24, 28, 31 ,30,13. Розмір ЄСВ 2% пропорційно розбитим по місяцям сумам, разом має вийти 49,32, як Ви і порахували.
   • Лариса
    23 Января 2014 03:10
    Якщо працівниця пішла в декрет з 08.01.14 по 13.05.14 то у додатку 4 табл.6 я поставила к-сть днів переб.у труд.відносинах у січні-7д а к-сть днів у звязку з ваг.та пологами-24.Чи це правильно?А ТАБЛ.5 ТЕЖ ПОТРІБНО ЗАПОВНЮВАТИ?Дякую.
    • Анна Иванова
     23 Января 2014 04:36
     Не правильно. «Кіль-к днів перебув. у труд. відносинах» і «к-ть днів у зв’язку з ваг. та пол.» – дві незалежні одна від одної колонки. Якщо в одному місяці є і з/п, і допомога, то напроти з/п ставите 31 день, а напроти допомоги за цей місяць «Кіль-к днів перебув. у труд. відносинах» взагалі не ставите, а «к-ть днів у зв’язку з ваг. та пол.» ставите 24.
     У наступних місяцях ставите і «Кіль-к днів перебув. у труд. відносинах», і «к-ть днів у зв’язку з ваг. та пол.» - з лютого по квітень вони будуть співпадати, у травні буде «Кіль-к днів перебув. у труд. відносинах» - 31 день, «К-ть днів у зв’язку з ваг. та пол.» - 13.
     Таблицю 5 не заповнюєте, вона призначена для прийнятих та звільнених працівників, а Ваша працівниця іде у декретну відпустку, а не звільняється з роботи.
     • Лариса
      23 Января 2014 20:36
      За січень місяць моя працівниця працювала 3 дні а в графі к-сть днів переб.у труд.віднос.треба писати 31 день?я читала статтю що потрібно заповняти таблицю 5 у дод.4 під категорією 5 початок декретних і у тому місяці коли вони закінчуються.
      • Анна Иванова
       24 Января 2014 05:27
       Так, якщо за один місяць є і з/п, і декретні, то к-ть днів перебування у трудових відносинах ставите напроти з/п повністю, тобто 31. А напроти декретних в цій графі нічого не ставите. Щодо таблиці 5, Ви праві, її потрібно заповнювати під категорією 5 у місяці початку і закінчення декретної відпустки.
     • Лариса
      24 Января 2014 03:08
      ЯК ПОВИННА ЗВУЧАТИ РОЗРАХУНКОВО-ПЛАТІЖНА ВІДОМІСТЬ НА ВИДАЧУ ДЕКРЕТНИХ ЧИ ЛІКАРНЯНИХ ЯК ПРАВИЛЬНО?ПІДСКАЖІТЬ БУД-ЛАСКА
      • Анна Иванова
       24 Января 2014 05:34
       Окремої форми для даних виплат не передбачено. Так що можете використовувати ті форми відомостей, з якими Ви працюєте. Просто на виплату декретних зробіть окрему платіжну відомість (якщо у Вас є й інші працівники).
 • Марія
  22 Января 2014 23:46
  Порадьте будь ласка! Я працюю вчителькою. З 23.12. 2013 в декретній відпустці з зв'язку вагітністю та пологами. По місцю роботи надала лише лікарняний листок без заяви. Для того, щоб отримати допомогу у зв'язку вагітністю та пологами, куди потрібно звертатися (у бухгалтерію школи?) і на ім'я кого потрібно писати відповідну заяву?
  Дякую!
  Марія
  • Анна Иванова
   23 Января 2014 04:23
   Надати Вам декретну відпустку та призначити допомогу по вагітності та пологам роботодавець зобов’язаний і без заяви, на підставі наданого Вами листка непрацездатності. А те наскільки швидко Вам виплатять кошти значною мірою залежить від того, наскільки оперативно працює бухгалтерія. За законом, вони вже мали надати документи для відшкодування коштів до соцстраху. Для початку, можете поцікавитись в бухгалтерії, чи розглянули Ваші доументи, і чи подані вони до фонду.
 • наталя
  28 Января 2014 21:06
  скажіть буть ласка я безробітна яку суму я отримаю дородової допомоги
  • Анна Иванова
   29 Января 2014 14:15
   Доброго дня!
   Приблизно 1260 грн.
 • Тетяна
  30 Января 2014 20:01
  Доброго дня, скажіть будь ласка на протязі якого часу з моменту отримання лікарняного листа (до та після рободовий 124 дні) роботодавець зобов'язаний його виплатити?
 • Катя
  30 Января 2014 21:20
  Добрый день! За месяц до моего выхода в декрет работодатель сдал в оренду магазин. Однако официально не уволил. Я продолжила работать неофициально с новыми орендаторами и до декретного отпуска. Декретные частный предприниматель начислил, однако сказал, что 33,2 % должна я платить из этих днекретных, так, как он больше этой предпринимательской деятельностью не занимается. Подскажите, кто должен платить этот налог?
  • Анна Иванова
   01 Февраля 2014 06:23
   Добрый день, Катя!
   Согласно закона, единый социальный взнос 33,2% платит работодатель, с Вас он должен удержать и перечислить в бюджет 2% от суммы начисленной помощи по беременности и родам.
   К сожалению, Вы не первая, кто сталкивается с подобной проблемой. До июля 2013 года помощь по беременности и родам не облагалась единым социальным взносом и выплачивалась в том размере, в котором была начислена. Данные нововведения, направленные на «восстановление социальной справедливости» (т.к. с декретных не платился единый взнос, то этот период выпадал из стажа работницы, а теперь он входит в стаж), заложили конфликт между работодателем и работником. Многие работодатели возмущены тем, что «за их счёт» государство решило наполнить бюджет, и пытаются переложить ответственность на плечи работников. В общем, понять можно и тех, и других.
   Вывод такой: Вы можете отстаивать свои права на получение помощи в полагающемся Вам размере, т.к. закон полностью на Вашей стороне.
   • Катя
    01 Февраля 2014 13:25
    Анна Иванова, спасибо Вам огромное!
 • Катя
  02 Февраля 2014 08:51
  Вы знаете, я из-за этих законов почти подругу потеряла (работодатель). Бог судья этим всем януковичам и тем, кто их принимает и ставит людей в неловкое положение перед выбором - ты либо в карман к своему ребенку залезть должен (платные роды сейчас, узи, сборы в роддом, подготовка к родам, жить за что-то надо), либо в карман работодателю. А большинство мамочек все же платит из декретных своих эти налоги. Ведь не работодателю увеличивается пенсионный стаж и живем мы не в социалистическом обществе. Почему у мамочек не спросили, хотят ли они этот стаж такой ценой? В такой непростой для женщины период. Ведь не всегда у женщины есть муж и какая-либо поддержка в жизни. А женщина часто потом теряет и работу, и нормальные отношения с людьми, если настоит на своем праве.
 • Катя
  02 Февраля 2014 08:56
  Лично меня это в такой ступор и депрессию ввело на последних месяцах беременности, что отвоевав свое право, и потеряв подругу, я не знаю, много ли я приобрела такой ценой. И по-другому поступить не могла. Дибильное государство с дибильными законами. И так эти налоги для большинства непосильны и люди минимальную зарплату работников показывают.
 • Катя
  02 Февраля 2014 09:00
  Вероятно женщины теперь вообще не должны уходить в декрет и работать и до родов и после родов, чтоб были деньги и сохранить нормальные отношения с работодателем.
 • Алена
  04 Февраля 2014 18:15
  Добрый день! Подскажите, пожалуйста, как мне будут начислять помощь, если декрет у меня начинается с 25.04.2014. Я - аспирант, 15.04.2014 года у меня заканчивается аспирантура в одном институте и 16.04.2014 года меня автоматически берут на полную ставку в другой институт, где я сейчас работаю на полставки. В отделе кадров мне сказали, так как не будет ни одной выплаты полной зарплате на работе, будут считать по средней зарплате по Украине на тот период. Правда ли это?
 • Лена
  11 Февраля 2014 17:30
  Здравствуйте! Подскажите снимают ли ЕСВ (33,2) если я буду получать помощь как безработная стоящая на учете в центре занятости? Каков ее размер на сегодня? Спасибо!!!
 • Лариса
  17 Февраля 2014 21:27
  Доброго вечора!Підскажіть буд-ласка якщо працівниця пішла в декретну відпустку 08.01.14 по 13.05.14 то у звіті за лютий місяць штатна чисельність працівників мені її уже не враховувати чи як?
 • Наталия
  21 Февраля 2014 23:01
  Добрий вечір! Підскажіть будь-ласка, якщо працівниця перед декретною відпусткою перебувала у щорічній відпустці і отримала матеріальну допомогу на оздоровлення, то як відпускні та мат.допомога на оздоровлення включаються до розрахунку декрету????
 • Юлия
  25 Февраля 2014 18:05
  Здравствуйте! Хотела скачать бланк протокола, образец приказа, но ничего не вышло, открывается "абракадабра".
  • Анна
   01 Марта 2014 13:37
   Здравствуйте, зайдите на блог и скачайте бланки через другой браузер, например через Chrome. А возможность загрузки в Mozilla Firefox мы исправим.
 • Роман
  28 Февраля 2014 00:21
  Скажіть будь-ласка чи після ситуації яка сталась в Україні будуть виплачуватися гроші на дітей при народженні і до родові?
 • Діана
  28 Февраля 2014 13:32
  Добрий день.Я стою на обліку в ЦЗ як безробітня, з 17,02,2014 отримала лікарняний лист по вагітності і пологах. Здала документи в управління праці(там порадили не зніматися з обліку в ЦЗ) але нічого не пояснили про нарахування допомоги. Яка повинна бути сума таколи її виплатять.
 • Оля
  01 Марта 2014 00:03
  Доброго дня, підкажіть будь-ласка чи будуть мені виплачувати якісь гроші до пологів , якщо я ніде не працюю та не працювала і не стою на обліку в центрі зайнятості але навчаюсь на заочному відділені. Підкажіть куди звернутись та які документи потрібні.
 • Лариса
  02 Марта 2014 14:47
  Підскажіть будь-ласка,якщо моя працівниця пішла у декретну відпустку з 08.01.2014р.по 13.05.2014р.то як правильно заповнюється звіт по ЄСВ за лютий місяць (її потрібно показувати чи ні?)Там є графа штатна чисельність працівників з нею було 5
 • Наталия
  11 Марта 2014 11:53
  Добрый день. Подскажите пож-та, влияет ли размер выплат с Центра Занятости, когда уходишь в декрет? Мне в декрет уходить 30.05.2014. В ЦЗ стала 27.02.2014 - выплаты с ЦЗ мне будут платить 1386грн.
  Заранее спасибо
 • Светлана
  13 Марта 2014 16:35
  Здравствуйте! Помогите пожалуйста решить один вопрос. Сотрудница работает неполный рабочий день (4 часа)- итого получает 703,50 в месяц. Она собирается уходить в декрет 01.04.14. Как правильно рассчитать пособие по беременности и родам и есть ли какой то минимум для нашего случая.
 • Оксана
  27 Марта 2014 20:57
  З 28 жовтня 2013 р я у дородовій відпустці. З вересня 2011р працюю вчителем інформатики з неповним тижневим навантаженням школі за призначенням відділу освіти РДА. Поряд з цим, я працюю за сумісництвом ще у двох школах цього ж відділу освіти , причому в кінці навчального року (на період літніх місяців) мене звільнили з роботи за сумісництвом, а 02 вересня 2013 р. знову призначили в ці школи на ті ж посади тим же відділом освіти. В вересні дали заробітну плату лише по основному місцю роботи, а в школах, де працюю за сумісництвом, зарплату у вересні 2013 не заплатили, а заплатили у жовтні. Нарахування проводить централізована бухгалтерія відділу освіти.
  У розрахунковий період включили квітень-вересень 2013.Оплату взяли тільки по школі за основним місцем роботи. Включити заробіток по інших школах відмовились, по-скільки на літній період звільнялась з роботи, а у вересні не отримала нарахувань заробітку.
  Період розрахунку Основне місце оботи Сумісництво Івання Сумісництво Стовпець Кількість календарних днів Кількість днів для розрахунку Сума з/п, з якої сплачені страхові внески
  Квітень 2013р. 508,2 795,16 883,5 30 30 2186,86
  Травень
  2013р 508,2 445,63 684,72 31 31 1638,55
  Червень 543,73 501,61 720,63 30 30 1765,97
  Липень 529,19 - - 31 31 529,19
  Серпень 492,66 - - 31 31 492,66
  Вересень 2013р. 589,6 - - 30 30 589,60
  Всього 183 183 7202,83
 • Лариса
  28 Марта 2014 19:48
  Доброго вечора,підскажіть буд-ласка як правильно розрахувати компенсацію.Працівник працював з 11.09.2012р.У листопаді 2013р.брав щорічну відпустку-24к.д. Звільнився 13.03.2014р. Дякую.
  • Theresa L. Bernard
   21 Января 2018 23:20
   Здравствуйте,
   Ми створено християнську організацію, яка допомагає людям, які потребують допоміжних послуг, таких як фінансова допомога. Отже, якщо ви переживаєте фінансові труднощі або у вас є фінансові перепони, і вам потрібні кошти для запуску власного бізнесу або вам потрібна позика погасити свої борги або сплачувати свої рахунки, почати хороший бізнес, або вам важко отримати капіталовкладення від місцевих банків, зв'яжіться з нами сьогодні по електронній пошті larsson_investors@outlook.com за темою Біблії: "Лука 11:10 Кожен, хто запитує отримує, той, хто шукає знаходить, а тому, хто стукає, двері будуть відкриті ". Отже, не дайте цій можливості передавати вас тому, що Ісус той самий вчора, сьогодні і назавжди більше. Будь ласка, це для серйозних мислячих, і Бог боїться тільки людей.

   Будь ласка, заповніть наведену нижче анкету повністю, щоб ми могли відкрити профіль для обробки позики для вас у моїй компанії, якщо ви зацікавлені в отриманні кредиту від нас

   ПЕРШІ ПОТРІБНІ ПОТРЕБИ

   Повне ім'я:........
   Персональний номер телефону: .....
   Країна: .......
   Адреса: ....
   Держава: .........
   Вік: .........
   Стать:..........
   Ви подали заявку на отримання позики раніше? ...
   Сімейний стан:.....
   Потрібна сума кредиту: .........
   Тривалість кредитування: ....
   Професія: .........
   Місячний дохід:.......

   Дякую за ваш час та розуміння !!!
   Всі відповіді електронною поштою: {larsson_investors@outlook.com}
 • Ольга
  01 Апреля 2014 11:36
  Доброго дня! Крім основного місця роботи ( по трудовій книжці) я займаюся підприємницькою діяльністю і хочу укласти договір з Пенсійним фондом щоб бути застрахованою особою як підприємець. Чи можливо оформлення всіх відпусток (декретної і до 3р.) не по основному місцю роботи, а як застрахований підприємець????
  Зарплата по основному місцю - мінімальна, а підприємець отримує з розрахунку зарплати середньої по Україні, тому сума має бути більша, чи я помиляюсь?
  Буду дуже вдячна за відповідь)))
 • Альона
  03 Апреля 2014 16:38
  Добрий день!Прошу вашої допомоги віднайти правду.З 30.03.12р.я знахожусь в дикретній відпустці,а ось з 22.01.14р. пішла в другу,не виходячи на роботу.Скільки я можу і маю право отримати грошової допомоги(якщо можна в сумі),якщо до 31.12.13р.ставка була 1700грн.,а з 01.01.14р. - 2100грн., чи ця грошова різниця не має сенсу.По сьогоденний час нічого іще не отримала.Дякую.
 • Валентин
  15 Апреля 2014 17:54
  Добрий день. Підкажіть будь ласка. Моя жінка знаходиться у декретній відпустці (1 рік дитині) і зараз знову вагітна, чи буде виплачений лікарняний в зв'язку з пологами, якщо вона ще у декретній відпустці.
 • Любовь
  17 Апреля 2014 12:31
  Доброго дня! Підскажіть будь-ласка куди звертатися якщо декретні кошти не приходять на протязі 1 міясця. Документи в ФСС подала ще 18.03.2014 на сьогодні не отримала виплату.Виплачувати має Держава, так як з роботи звільнилась і ще 4 місяці стояла на обліку в ЦЗ.Дякую.
 • Лариса
  12 Мая 2014 13:43
  Доброго дня!Працівниця08.01.14р.пішла в декретну відпустку-(126днів) з 13.05.2014р.має іти у декретну відпустку по догляду за дитиною на три роки,як правильно її оформити що для цього потрібно?чи повинен приватний підприємець на єдиному податку видавати накази?Дякую!
 • Таня
  12 Мая 2014 16:04
  Доброго дня! Питання в наступному - студентка денної форми навчання працює на 0,25 ставки. Скажіть, будь-ласка, як буде нараховуватися їй допомога у звязку з вагітністю та пологами - як студентці чи як застрахованій особі?
 • Валерія
  15 Мая 2014 13:11
  Підкажіть будь ласка мені видали лікарняний лист на 126 днів у зв*язку з вагітністю та пологами з 5 травня 2014 року до 7 вересня 2014 року приступити до роботи мені потрібно 7 вересня чи 8 вересня?
 • ola
  19 Мая 2014 17:00
  Добрий день!!! Скажіть будь ласка скільки приблизно мала становити дородова виплата.Зарплата в мене 2500 грн. Але майже весь час була або у відпустці або на лікарняному.......десь колись виходила на роботу. То рахують ті дні що я була на роботі і відпустку і все чи як......
 • Інна
  22 Мая 2014 12:54
  Доброго дня!!! Підскажіть буль-ласка, я вагітна на 6 місяці. Я юридична особа, маю ТзОВ, числюся директором та бухгалтером, але у декретну відпустку не піду, зможу виконувати роботу дома. Чи потрібно мені щось оформляти, якщо я залишаюся працювати??Чи будуть мені в такому разі виплачені перед та після родові?? Чи у звязку з тим , що я залишаюся працювати нічого не виплачується, а залишається моя зарплата?? І чи потрібний тоді листок непрацездатності від лікаря? Дякую!
 • Nata
  26 Мая 2014 17:17
  допоможіть мені перевірити себе в розрахунку Лікарняного по вагітності та пологам.
  Прийнята на основне місце роботи з 16.04.14 на оклад 1700 і доплата 600грн. Та за внешнім сумісництвом з 16.04.14 на 0,5 ставки оплата 750,0грн.Ліканяний з 13.05.14-15.09.14
  Як розрахувати середню???

  Дякую...
 • Светлана
  27 Мая 2014 08:51
  По-моему, про то, что ЕСВ не удерживается из декретного - пора подправить. А то статья неверная получается на текущую дату и не соответствует законодательству
 • Анна
  04 Июня 2014 20:20
  підскажіть будь ласка мені видали лікарняний лист на 126 днів у зв*язку з вагітністю та пологами з 5 травня 2014 року а гроші ще й досі не прийшли(я мала отримати 1260 як не працююча) коли їх чекати після родів?
 • Мила
  17 Июня 2014 21:33
  Будьте добры, подскажите- если , допустим, в мае календарных дней всего 31, а у меня количество больничных дней за май (по справкам) получается всего 22 дня, но оставшиеся 9 дней -это субботы и воскресенья(на работе выходные дни), то мне в рассчетную формулу за май как правильно написать- 31 календарный и 22 неотработанных(больничных) или все 31 день считаюся неотработанными?
 • Світлана
  20 Июня 2014 22:53
  Доброго дня.Підкажіть ,будь-ласка,як мені будуть розраховуватись сума декретних.Я працюю за цивільно-правовим договором.За виконані роботи я отримую 1818 грн,з них знімають податки і фактично я отримую 1500 грн.Працюю так вже 8 місяців.Планую завагітніти,але не знаю чи мені будуть виплачені декретні,бо якщо ні,то я думаю шукати іншу роботу.І чи маю я змогу вийти назад на цю ж роботу після пологів(через 56 днів).Дяку.
 • Христина
  28 Июня 2014 00:03
  Доброго дня,підкажіть будь ласка,я влаштована на роботу по трудовій з 2 червня,щомісячна заробітна плата становить 1700 грн,в дикретну відпустку я маю йти з 4 вересня,як правильно розрахувати суму виплати і чи взагалі вона передбачена.Дякую.
 • Юлия
  11 Июля 2014 14:23
  Скажіть будь ласка, я знаходжуся в декретній відпустці і в ній же наржу другу дитину. я була помічником економіста. ЗП=1800грн. замість мене ніхто не працює. на яку виплату я маю право. чи вже ніякої якщо я отримала перед першими пологами 7500грн. дякую.
 • Дарья
  28 Июля 2014 14:08
  Добрый день! Подскажите как сейчас обстоят дела у фонда. Насколько я слышала вместо 10 дней...с момента подачи заявки деньги приходят через месяц-два.
 • Світлана
  05 Августа 2014 23:10
  Добрий вечір! Як розрахувати декретні, якщо з 25.02.14 я написала заяву по догляду за дитиною до 6-ти років, 9.07.14 вийшла в другий декрет. Але за згодою роботодавця ми не брали довідки з лікарні, що дитина потребує домашнього догляду. Чи впливає відсутність цієї довідки на розрахунок. І місяць перед декретом я вийшла на роботу. В якому випадку була б більша сума допомоги: 1) якби я не виходила на роботу (до того оклад був приблизно 1500 грн), 2) якщо я вийшла на роботу на місяць і оклад 2500 грн. Буду дуже вдячна за відповідь!
  • Theresa L. Bernard
   21 Января 2018 23:19
   Здравствуйте,
   Ми створено християнську організацію, яка допомагає людям, які потребують допоміжних послуг, таких як фінансова допомога. Отже, якщо ви переживаєте фінансові труднощі або у вас є фінансові перепони, і вам потрібні кошти для запуску власного бізнесу або вам потрібна позика погасити свої борги або сплачувати свої рахунки, почати хороший бізнес, або вам важко отримати капіталовкладення від місцевих банків, зв'яжіться з нами сьогодні по електронній пошті larsson_investors@outlook.com за темою Біблії: "Лука 11:10 Кожен, хто запитує отримує, той, хто шукає знаходить, а тому, хто стукає, двері будуть відкриті ". Отже, не дайте цій можливості передавати вас тому, що Ісус той самий вчора, сьогодні і назавжди більше. Будь ласка, це для серйозних мислячих, і Бог боїться тільки людей.

   Будь ласка, заповніть наведену нижче анкету повністю, щоб ми могли відкрити профіль для обробки позики для вас у моїй компанії, якщо ви зацікавлені в отриманні кредиту від нас

   ПЕРШІ ПОТРІБНІ ПОТРЕБИ

   Повне ім'я:........
   Персональний номер телефону: .....
   Країна: .......
   Адреса: ....
   Держава: .........
   Вік: .........
   Стать:..........
   Ви подали заявку на отримання позики раніше? ...
   Сімейний стан:.....
   Потрібна сума кредиту: .........
   Тривалість кредитування: ....
   Професія: .........
   Місячний дохід:.......

   Дякую за ваш час та розуміння !!!
   Всі відповіді електронною поштою: {larsson_investors@outlook.com}
 • лариса
  08 Сентября 2014 16:17
  скажіть будь ласка до липня місяця я навчалася на платному стаціонарі в коледжі,зараз не працюю і не навчаюсь,18.09.2014 буде 30 тижнів..
  скажіть чи маю я право на декретні виплати,якзо да,то скажіть у якому розмірі.
  наперед спасіба)
 • Оксана
  23 Сентября 2014 12:59
  доброго дня.Як розрахувати декретні , я перебуваю у декретній відпустці по догляду за дитиною до трьох років.старшому сину 4,5роки, доні 2 роки.Лікарняний листок видадуть 3 жовтня. Так склалось, що у зв"язку з реорганізацією підприємства після народження першої дитини довелось написати заяву про звільнення, тому рахуюсь безробітною. Завчасно дякую за відповідь
 • Ірина
  25 Сентября 2014 20:38
  Доброго дня!Скажіть будь ласка як правильно зробити. я оформлена по догляду за старенькою бабусею отримую допомогу в сумі 13,85 грн., який декрет я отримаю якщо піду в 7 місяців?
 • Марина
  23 Октября 2014 19:55
  Доброго дня! У мене є питання. Я вийшла в декретну відпустку 29 вересня 2014 року, лікарняний лист віддала на піднриємство 2 жовтня, але досих пір (23.10.2014р.) я не отримала кошти, дата пологів наближаеться. Підкажіть , будь ласка, куди мені звернутися, щоб встигнути отримати кошти до пологів?
 • Катя
  27 Октября 2014 17:54
  Дорого дня!
  Підкажіть будь ласка, я вийшла в декретну відпустку 8 серпня 2014 року, лікарняний лист віддала на підприємство 10 серпня, дата пологів назначена була на 17 жовтня, але родила я 7 жовтня, сьогодні вже 27 число, а декретних я досі не отримала, підкажіть куди мені звернутися, бухгалтерія мені відповіді на ці питання не дає!!!
 • Оксана Федоренко
  12 Декабря 2014 00:02
  Доброго дня!Підскажіть,будь ласка,я пропрацювала рік і пішла у відпустку по підготовці до пологів та пологах на 126 днів.По закінченню цього терміну вийшла на роботу.Чи має бути оплачений лікарняний лист за 126 діб роботодавцем?Працюю в держ установі.
 • Юля
  22 Декабря 2014 16:00
  Доброго дня! підкажіть, будь ласка, як бути в такій ситуації:
  з 15 січня маю йти в декретну відпустку. На сьогоднішній день всі рахунки підприємства, на якому працюю - під арештом ДВС. Спеціальний рахунок - ні. Але! Якщо сума декретних поступить на цей спеціальний рахунок від фонду, то підприємство має спочатку сплатити внески 33,2 і 2%, а лише потім я їх зможу отримати? Так фактично підприємство не може цього зробити..:( і арешт скоріше за все не скоро знімуть...про ліквідацію, банкрутство мова поки і не йде, але ситуація невтішна. Як мені бути в такій ситуації? як отримати декретні? Чи можна отримати цю суму безпосередньо від фонду?..
  Дякую.
 • Катя
  09 Января 2015 20:31
  я з 22 жовтня по 27листопада була на лікарняному, а в декретній відпустці з 28 листопада 2014р , документи для виплати оформлені 10 грудня. Ніяких коштів я ще не отримувала. Як я можу дізнатись, коли я ііх отримаю? Тим паче, що мене періодично кладуть в лікарню, а це, як ви знаєте, не безкоштовно.
 • Світлана
  12 Января 2015 23:23
  Добрий день! Підскажіть будь ласка, з яких доходів буде виплачуватись допомогоа по вагітності та пологах, з моєї зарплати чи з зарплати моєї наступниці? Я була офіційно оформлена на роботі і мала оклад 1700.00грн., 29.03.13р. в мене народилась дитина і я перебуваю у декретній відпусці, на моє місце тимчасово прийнята інша людина на 0,5 окладу яка отримує зараз 1400,00грн (є відповідні зміни в штатному розписі)Зараз я знову вагітна 35тиждень, підскажіть з якого доходу має бути розрахунок декретного лікарняного? Соцстрах стверджує, що оскільки в останньому штатному розписі вказано посадовий оклад 0,5 ставки то і нарахування повинні проводитись з нього, наскільки це правомірно ,адже я працювала на повному окладі? І в якому законі по це можна почитати докладніше?
  • Theresa L. Bernard
   21 Января 2018 23:16
   Здравствуйте,
   Ми створено християнську організацію, яка допомагає людям, які потребують допоміжних послуг, таких як фінансова допомога. Отже, якщо ви переживаєте фінансові труднощі або у вас є фінансові перепони, і вам потрібні кошти для запуску власного бізнесу або вам потрібна позика погасити свої борги або сплачувати свої рахунки, почати хороший бізнес, або вам важко отримати капіталовкладення від місцевих банків, зв'яжіться з нами сьогодні по електронній пошті larsson_investors@outlook.com за темою Біблії: "Лука 11:10 Кожен, хто запитує отримує, той, хто шукає знаходить, а тому, хто стукає, двері будуть відкриті ". Отже, не дайте цій можливості передавати вас тому, що Ісус той самий вчора, сьогодні і назавжди більше. Будь ласка, це для серйозних мислячих, і Бог боїться тільки людей.

   Будь ласка, заповніть наведену нижче анкету повністю, щоб ми могли відкрити профіль для обробки позики для вас у моїй компанії, якщо ви зацікавлені в отриманні кредиту від нас

   ПЕРШІ ПОТРІБНІ ПОТРЕБИ

   Повне ім'я:........
   Персональний номер телефону: .....
   Країна: .......
   Адреса: ....
   Держава: .........
   Вік: .........
   Стать:..........
   Ви подали заявку на отримання позики раніше? ...
   Сімейний стан:.....
   Потрібна сума кредиту: .........
   Тривалість кредитування: ....
   Професія: .........
   Місячний дохід:.......

   Дякую за ваш час та розуміння !!!
   Всі відповіді електронною поштою: {larsson_investors@outlook.com}
 • Юлия
  27 Января 2015 12:38
  Здравствуйте все оформила пришло письмо сумма 1200 гр.что теперь делать деньги как получить?
 • Юлия
  05 Февраля 2015 14:15
  Здравствуйте! У мене таке питання: я на лікарняному в зв’язку з вагітністю і пологами з 15.01.2015р., який виписаний на 180 днів (90+90), я його здала на роботу, а на днях дзвонять з Фонду соціального страхування з ТВП і кажуть, що зняли 4 зону i щоб вони подали в розрахунок 126 (70+56) днів, бо вони взагалі не оплатять лікарняний, як таке можливо i як вони можуть подати 126 якщо в лікарняному 180, адже лікарняний це документ? Телефонували в лікарню, а там головний лікар говорить, що я маю написати якусь заяву, щоб анулювати той лікарняний, але чому я повинна щось писати i взагалi, без зони я повинна була йти на лiканяний на 20 днiв пiзнiше i новий лiкарняний менi скорiш за все так i випишуть, тодi з роботи фактично мене мають право звiльнити за прогули i нiякий лiкарняний взагалi не потрібен буде? Тепер дзвонять з роботи, щоб я підійшла і забрала лікарняний, бо він оплачуватись не буде, що мені робить? Дякую…
 • Оля
  09 Февраля 2015 17:20
  Доброго дня. Скажіть як правильно заповнити ЄСВ таб.6 дод.4. Працівниця в декретній відпустці з 24.12.2014 по 28.04.2015 р.
 • Оксана
  16 Марта 2015 20:46
  Доброго дня!я працюю у приватного підприємця продавцем....з\п за півроку писали : чотири місяці по 1270грн і оостанніхдва місяці по 1300грн....з 12.03 офлрмлений передродивий лікарняний.скажіть будь-ласка якою має бути сума виплачених декретних...в який термін вони мають бути видані на руки..і чи можу я подати свій номер рахунку для нарахування виплати чи виплата обов"я зково має начислятись на рахунок підприємця а потім він має видати суму мені ...і як як знатиму що він видав повну суму,яка була нарахована????дуже дякую!
 • erika
  22 Апреля 2015 09:43
  доброго дня !Перебуваю у декр. відпустці з 09.09.2012р. Планую з 01.05.2015.виходити на роботу ,на повну ставку ( практ. психолог у школі ). Скажіть , будь-ласка, чи припинять мені виплачувати допомогу на дитину зразу після виходу на роботу ?
 • Грицька Світлана
  11 Мая 2015 14:20
  Допоможіть розібратися. Працівниця йде у "декретну" відпустку з 24.04.2015р. Розрахунковий період - жовтень 2014 року по березень 2015 року, з яких в жовтні, листопаді та грудні 2014 року працівниця працювала внутрішнім сумісником (лікар), з січня сумісництва немає.
  Питання: яку зарбітну плату брати до розрахунку - за основним місцем роботи чи основне місце + вн.сумісництво?
  Заздалегідь вдячна за відповідь
 • Лілія
  03 Июля 2015 12:20
  У 2014році працівниця продовжила декретну відпустку на 1 рік ЛКК(тобто до5 червня 2015року),а 8 червня знову пішла у декрет. Як нарахувати декретні?
 • Янина
  03 Октября 2015 03:59
  Все про розрахунок и правила нарахування лікарняних та декретних, ви можете знайти в газеті "Все про бухгалтерський облік". Раджу виписувати, як сама роблю вже не один рік. Там ви знайдете відповіді на всі запитання, як це допомогло мені в свій час)
 • Ірина
  20 Ноября 2015 11:52
  Добрый день, пожалуйста помогите правильно оформить больничный и декретные.
  Я работаю на 2х работах:
  1) Официальное трудоустройство с записью в трудовую книжку - здесь все оформит бухгалтер.
  2) Я ФОП, плательщик единого налога 3 группа, ежемесячно плачу ЕСВ, пока по ставке 34,7%.
  Вопрос:
  1) Могу ли я получить декретные выплаты с ФОП, если заключу договор с фондом соцстрахования и буду платить 6 мес до родов по 36,6%? Какие документы нужно оформить?
  2) Можно ли получить декретные и с основного места работы и с ФОП по основному месту работы? Ведь их выплачивает фонд соцстрахования и они зависят от суммы общих отчислений в этот фонд?
  Благодарю за ответ!
 • марія
  17 Февраля 2016 14:44
  доброго, дня скажіть будьласка.я закінила навчання і одразу народила дитину, за 3 роки 2-у, за 3 роки 3-ю.минулого місяця оформила дикументи на разову допомогу перед пологами. нащо я можу очікувати в матеріальному сенсі найближчим часом і що іще потрібно оформити
 • Мария
  04 Марта 2016 15:46
  Добрый день. Везде вижу все просчитано для тех. кто работает, а какая выплата будет тем, кто не работает и не стоит в Центре занятости? Я год назад в январе 2015 подала заявление на закрытие СПД, была 2 группа, это как-то увеличит выплату? Заранее большое спасибо
 • Маряна
  16 Марта 2016 16:34
  Дуже корисна інформація! Дякую! Чи не підкажете в такому : Листо непрацездатності здала 20.02, наступна зарплата на роботі була 29.02, після цього ще був аванс 15.02, а от лікарняні досі не прийшли! Куди жалітись чи які заяви і кому писати?
 • Ольга
  25 Мая 2016 22:28
  Підкажіть, моїй дитині уже 11 місяць і сьогодні вияснилося, що мені не правильно нарахували декретні(дали більшу суму). Хто і куди повинен повернути кошти, я чи людина, коьра зробила помилку?
 • Оксана
  14 Июня 2016 13:11
  Доброго дня ! Підскажіть будьласка ,іду на декретне місце ,але сама вже вагітна на ранніх строках. Чи будуть мені нароховуватись декретні? Також з інших джерел я зрозуміла що мене не звільнять поки я не вийду з декретнох відпустки але для цього мені доведеться звертатись до суду? Підскажіть будь ласка як це малоб відбуватись . Дякую
 • Mr Carter Collins
  08 Июля 2016 23:31
  Мене звуть містер Картер Коллінз, Я приватний кредитор, який видають
  кредит приватним і корпоративним осіб. Ви були відхилені
  так багато банків? Чи потрібна фінансування, щоб створити свій бізнес? робити
  вам необхідно фінансування для розширення вашого бізнесу? Або вам потрібен
  персональний кредит?. зв'яжіться з нами :: cartercreditunionoffer.link@gmail.com

  ФОРМА ДАНИХ позичальника

  1) ВАШЕ ІМ'Я:
  2) СЕКС:
  3) ВАША КРАЇНА:
  4) ВАША ПРОФЕСІЯ:
  5) Ваш сімейний стан:
  6) Номер телефону:
  7) ЩОМІСЯЧНИЙ ДОХІД:
  8) АДРЕСА:
  9) МЕТА:
  10) КРЕДИТНА ЗАПИТ:
  11) КРЕДИТНА ТЕРМІН:

  Якщо ви зацікавлені, зв'яжіться з нами за допомогою копії з цього листа
  : cartercreditunionoffer.link@gmail.com
  З найкращими побажаннями
  Г-н Картер Коллінз
 • Mr Carter Collins
  10 Июля 2016 00:01
  Мене звуть містер Картер Коллінз, Я приватний кредитор, який видають
  кредит приватним і корпоративним осіб. Ви були відхилені
  так багато банків? Чи потрібна фінансування, щоб створити свій бізнес? робити
  вам необхідно фінансування для розширення вашого бізнесу? Або вам потрібен
  персональний кредит?. зв'яжіться з нами :: cartercreditunionoffer.link@gmail.com

  ФОРМА ДАНИХ позичальника

  1) ВАШЕ ІМ'Я:
  2) СЕКС:
  3) ВАША КРАЇНА:
  4) ВАША ПРОФЕСІЯ:
  5) Ваш сімейний стан:
  6) Номер телефону:
  7) ЩОМІСЯЧНИЙ ДОХІД:
  8) АДРЕСА:
  9) МЕТА:
  10) КРЕДИТНА ЗАПИТ:
  11) КРЕДИТНА ТЕРМІН:

  Якщо ви зацікавлені, зв'яжіться з нами за допомогою копії з цього листа
  : cartercreditunionoffer.link@gmail.com
  З найкращими побажаннями
  Г-н Картер Коллінз
 • христина
  27 Августа 2016 12:35
  добрий день скажіть будь ласка чи обов язково після пологів відбувати декретну відпустку (56 днів), чи я можу влаштовуватися на роботу а в декрет вже може піти хтось з родичів.
  • Theresa L. Bernard
   21 Января 2018 23:08
   Здравствуйте,
   Ми створено християнську організацію, яка допомагає людям, які потребують допоміжних послуг, таких як фінансова допомога. Отже, якщо ви переживаєте фінансові труднощі або у вас є фінансові перепони, і вам потрібні кошти для запуску власного бізнесу або вам потрібна позика погасити свої борги або сплачувати свої рахунки, почати хороший бізнес, або вам важко отримати капіталовкладення від місцевих банків, зв'яжіться з нами сьогодні по електронній пошті larsson_investors@outlook.com за темою Біблії: "Лука 11:10 Кожен, хто запитує отримує, той, хто шукає знаходить, а тому, хто стукає, двері будуть відкриті ". Отже, не дайте цій можливості передавати вас тому, що Ісус той самий вчора, сьогодні і назавжди більше. Будь ласка, це для серйозних мислячих, і Бог боїться тільки людей.

   Будь ласка, заповніть наведену нижче анкету повністю, щоб ми могли відкрити профіль для обробки позики для вас у моїй компанії, якщо ви зацікавлені в отриманні кредиту від нас

   ПЕРШІ ПОТРІБНІ ПОТРЕБИ

   Повне ім'я:........
   Персональний номер телефону: .....
   Країна: .......
   Адреса: ....
   Держава: .........
   Вік: .........
   Стать:..........
   Ви подали заявку на отримання позики раніше? ...
   Сімейний стан:.....
   Потрібна сума кредиту: .........
   Тривалість кредитування: ....
   Професія: .........
   Місячний дохід:.......

   Дякую за ваш час та розуміння !!!
   Всі відповіді електронною поштою: {larsson_investors@outlook.com}
 • Mark
  25 Сентября 2016 11:27
  Хороший день,
    
     Мене звуть Марк Вільямс, я є керуючим директором Річардсона Clifford позики компанії. Я хотів би повідомити вам, що ми

  В даний час надання кредитів за доступною ставкою 2%. Надсилайте свої заявки прямо зараз. Правила та умови застосовуються

  Назва компанії: Річардсон Clifford позики компанії.
  Компанія E-mail: richardsoncliffordloaninvestment@hotmail.co.uk
  номер Whatsapp менеджеру компанії: +2348054422651
  менеджеру компанії E-mail: managingdirectorrclc@gmail.com
 • Лакатош
  29 Ноября 2016 11:27
  Ви всі повинні бути дуже обережними з усіма цими людьми, які стверджують, що кредитори, я був шахрайським 4 рази, поки я зустрітися з одним, який познайомив мене з г-н Марк Вільямс Річардсон Кліффорд позики компанії. я отримати кредит від цієї компанії. Будь ласка, будьте обережні, добре, якщо вам потрібен кредит, то я раджу вам зв'язатися з цією ж компанії для отримання кредиту. Я працював з ними, і я довіряю їм зараз. тут компанія менеджер по електронній пошті: managingdirectorrclc@gmail.com
 • Людмила
  07 Декабря 2016 21:06
  Доброго вечора) Підскажіть будь-ласка, якщо з суми декретних, яка вже надійшла на спецрахунок, помилково утримано та перераховано ПДФО та ВЗ, відповідно декретні працівниці виплачені не в повному обсязі. Як правильно виправити помилку та які наслідки? Дякую
 • lisa
  02 Января 2017 15:21
  Я хочу подякувати пану westhood з apexloans для дав мені кредит. після того, як у мене є втрати 6000euro підробити кредиторів. і я подав заяву на отримання кредиту від apexloans і я отримав свій кредит. якщо вам потрібен кредит сьогодні застосовуються по електронній пошті; apexloans@yahoo.com
 • Ольга
  12 Июля 2017 12:24
  Здравствуйте! Подскажите пожалуйста, если я работаю на предприятии, где осуществляются все социальные выплаты и параллельно на мне открыто ФОП,по которому я так же делаю отчисления в ФСС. Имею ли я право получить выплату как на предприятии, так и по ФОП-у?
 • Fred Morris
  17 Сентября 2017 05:46
  В даний час ми надаємо Кредит зацікавленим особам та компаніям. Чи були у вас відмовлено у кредиті банками через погану кредитну оцінку, або ви спробували і не були успішними, або вам потрібно почати бізнес, але фінансово, подати заявку на позику зараз на рівні 2%. Застосовуйте всі Заявки на всі світові бланки. Worldbestloans@gmail.com
 • Руслана
  20 Сентября 2017 10:31
  Добрий день. Підкажіть будь ласка Я перебуваю у декретній відпустці (1 рік дитині) і я зараз знову вагітна, чи буде виплачений лікарняний в зв'язку з пологами, якщо вона ще у декретній відпустці.
 • Оксана
  30 Октября 2017 14:12
  Добрий день! Підкажіть, будь ласка, якими мають бути наступні кроки вагітної, якщо вона не отримала у встановлені Законом строки допомогу? Пройшло дві зарплати, а допомогу не надали. Куму писати, які скарги чи заяви?
 • veronica nelson
  03 Декабря 2017 15:51
  Привіт
  Це означає інформувати широку публіку про те, що пані Вероніка Нельсон, авторитетний кредитор приватних позик, відкрив фінансову можливість для всіх, хто потребує будь-якої фінансової допомоги. Вам потрібна термінова позика, щоб погасити свої борги, або вам потрібна позика для покращення вашого бізнесу? Чи вас відмовили банки та інші фінансові агенції? Не дивіться далі, тому що ми тут всі свої фінансові проблеми. Ми надаємо кредити зі ставкою відсотка 2% людям, компаніям та товариствам у чіткому та зрозумілій формі, умовах та умовах. Не потрібна перевірка кредиту, гарантована на 100%.
  Надішліть нам електронного листа на адресу: (veronicanelsonloan@gmail.com)
 • Graham Hood
  09 Декабря 2017 09:41
  Ви шукаєте можливість отримати швидкий кредит? Ви плутаєте, як отримати легкий кредит? Розслабтеся тут - це рішення, зараз ми пропонуємо кредит за дуже низькою відсотковою ставкою 2%, нам також дають нашу різдвяну позику для наших шановних клієнтів, зв'яжіться з нами сьогодні по електронній пошті: grahamhoodloansinvestment2017@gmail.com
 • Mr John Goodman
  18 Декабря 2017 10:15
  Вам потрібен кредит, щоб почати бізнес, або оплатити свої рахунки і фінанси Вашої компанії на нерухомість і будь-які види фінансування бізнесу. ( globalloanfirm051@gmail.com або що App +1(845)731 5341), ми також пропонуємо кредити для приватних осіб, компаній і корпоративних органів. за процентною ставкою 2% ми даємо кредити серйозних людей зацікавлені в кредит, якщо ви зацікавлені в пропозицію кредиту, зв'яжіться з цієї електронною поштою на адресу електронної пошти: globalloanfirm051@gmail.com або що App +1(845)731 5341
 • Wenzel Ronald Joseph
  22 Декабря 2017 12:18
  ЧИ МАЄТЕ ПОТРЕБИ? НА 3%, ЯКЩО ТАК ЕЛЕКТРОННЕ ЗВІТ ПРО СУМУ. Зауважте, що всі відповіді повинні копіюватися та надіслати на цей електронний лист wenzelronaldjoseph@gmail.com wenzelronaldjoseph@gmail.com Повне ім'я .......... Обсяг необхідного: .......... Тривалість кредитування:. ......... Вік: .......... Країна .......... Професія .......... Номер телефону ..... ..... Венцель Рональд Джозеф
 • Инна
  12 Января 2018 15:33
  Доброго дня! Подскажите будь ласка, якщо я держслужбовець то мені як і всім повинні з роботи дати допомогу однією з/п, чи можуть начислять кожен місяць з/п? Дякую.
 • Theresa L. Bernard
  21 Января 2018 23:04
  Здравствуйте,
  Ми створено християнську організацію, яка допомагає людям, які потребують допоміжних послуг, таких як фінансова допомога. Отже, якщо ви переживаєте фінансові труднощі або у вас є фінансові перепони, і вам потрібні кошти для запуску власного бізнесу або вам потрібна позика погасити свої борги або сплачувати свої рахунки, почати хороший бізнес, або вам важко отримати капіталовкладення від місцевих банків, зв'яжіться з нами сьогодні по електронній пошті larsson_investors@outlook.com за темою Біблії: "Лука 11:10 Кожен, хто запитує отримує, той, хто шукає знаходить, а тому, хто стукає, двері будуть відкриті ". Отже, не дайте цій можливості передавати вас тому, що Ісус той самий вчора, сьогодні і назавжди більше. Будь ласка, це для серйозних мислячих, і Бог боїться тільки людей.

  Будь ласка, заповніть наведену нижче анкету повністю, щоб ми могли відкрити профіль для обробки позики для вас у моїй компанії, якщо ви зацікавлені в отриманні кредиту від нас

  ПЕРШІ ПОТРІБНІ ПОТРЕБИ

  Повне ім'я:........
  Персональний номер телефону: .....
  Країна: .......
  Адреса: ....
  Держава: .........
  Вік: .........
  Стать:..........
  Ви подали заявку на отримання позики раніше? ...
  Сімейний стан:.....
  Потрібна сума кредиту: .........
  Тривалість кредитування: ....
  Професія: .........
  Місячний дохід:.......

  Дякую за ваш час та розуміння !!!
  Всі відповіді електронною поштою: {larsson_investors@outlook.com}
 • Наталія
  07 Февраля 2018 17:14
  Добрий день,лікарняний лист допологовий та після пологовий виданий з 11 січня 2018 року на роботу теж здала 11 січня на даний час 07.02.2018 р ще не отримала допомоги. чи є це правомірно куди звертатись. Дякую.
 • Ирина
  13 Февраля 2018 11:14
  Добрый день. Помогите с таким вопросом, если я числюсь директором фирмы, все налоги платяться, имею стабильную зарплату, как правильно выщитать сумму до родовых денег и кто потом платит после родовые? Или лучше уволиться и стать на биржу и все выплатит биржа?
 • isabellasantiago
  20 Февраля 2018 02:29
  позика! позика !! позика !!!
  Ви шукаєте авторитетного та акредитованого приватного кредитної компанії, яка надає кредити на все життя. Ми надаємо всі види кредитів дуже швидко і просто, особистого позики, автокредитування, домашнього кредиту, студентського кредиту, комерційного кредиту, інвестиційного кредиту, консолідації заборгованості тощо. Ви відкинули банки та інші фінансові установи? Вам потрібна консолідаційна позика чи іпотека? Шукайте більше, як ми тут, щоб усунути всі ваші фінансові проблеми у минулому. Ми надаємо кредити фізичним особам та підприємствам, які потребують фінансової допомоги, у розмірі 2%. Ніякий номер соціального страхування не вимагається, і не вимагається перевірка кредиту, 100% гарантована. Я хочу використовувати цей носій, щоб повідомити вас, що ми надаємо надійну допомогу та допомогу бенефіціарам, і ми будемо раді запропонувати вам позику.
  Отже, надішліть нам електронного листа на адресу: (isabellasantiago31@gmail.com), щоб подати заявку на отримання кредиту.
 • John White
  03 Марта 2018 02:19
  Фінансова позика обмежена для невеликої та великої суми позик на рівні 2%.

  Привіт подайте заявку на позику для фінансування вашого бізнесу, ми пропонуємо всі види кредитів, приватні кредити,
    комерційний та особистий кредит з дуже низькими відсотковими ставками на рівні 2% у період від одного року до 30 років в будь-якій точці світу. Ми пропонуємо кредити від 1000 до будь-якої суми, яку ви просите, зв'яжіться з нами сьогодні, financelimited011 @ gmail..com
  financelimited011@gmail.com.
  Джон Уайт.
 • Dino Marco
  11 Марта 2018 14:27
  Привіт, Шановні друзі!

  Вам потрібен кредит для запуску бізнесу та оплати рахунків або для фінансування вашого проекту? Ви думали про те, як ви можете розширити свій бізнес і вивести його на новий рівень, на якому ви зможете збільшити свій дохід? якщо так, то це сьогодні правильне рішення для вас, тому що ми, керівництво компанії Dino Marco Lenders Plc, готові запропонувати вам фінансову підтримку, яку ви заслуговуєте, звертайтесь до нас за адресою: dinomarcolenders220@gmail.com для зручного та надійного кредитування, ми пропонуємо наші кредити на рівні 2% відсотка особам та компаніям, які потребують фінансової підтримки ..... Ваша підтримка - наше занепокоєння.
 • Mr Tanya Mark
  17 Марта 2018 19:10
  Хороший день,

  Ви бізнесмен або жінка? Чи є у вас будь-який фінансовий хаос або вам потрібні кошти для початку власного бізнесу? Вам потрібна позика, щоб погасити борг або виплатити з своїх рахунків або почати хороший бізнес? ми надаємо кредити на рівні до 2%. У вас низька кредитна оцінка - важко отримати позику від місцевих банків та інших фінансових установ. Зв'яжіться з нами по електронній пошті: tanyamarkloanfirm01@gmail.com
                            ФОРМА ЗАЯВКИ нижче:

  Ім'я заявника:
  Назва компанії:
  Мета кредиту:
  Місто:
  Штат / провінція:
  Професія:
  Стать:
  Країна:
  Телефон:
  Вік:
  Сума, необхідна як позика:
  Тривалість:
  При необхідності:

  Ми сертифіковані, надійні, надійні, ефективні, швидкі та динамічні. Зверніться до нас ... .Тяне:
  tanyamarkloanfirm01@gmail.com
  Спасибі, і Бог благословить вас
 • Alfred Daniel
  23 Марта 2018 17:10
  Гарні новини !!!

  Мене звуть Даніель Афред, генеральний директор Даніель Бакери, і я хотів би розповісти вам історію того, як компанія Dangote Loan модернула моє життя. Я вже мріяв про свою власну хлібопекарню протягом останніх декількох років, але ніхто не готовий почати фінансування або давати кредит, тому я почав шукати позику в Інтернеті, але це була афера.

  Але я не здавався, тому я почав пошук в Інтернеті на Craigslist.Org і знайшов шаблон з компанії Dangote, що займався кредитуванням, я отримав інструкції про те, що робити з Dangote Loan Company, і тепер у мене є компанія хліба.

  Отримайте кредит зі ставкою відсотка 2%.

  Зв'яжіться з кредитною компанією Dangote за адресою Dangotegrouploandepartment@gmail.com.
 • World Best Loan Offer
  27 Апреля 2018 02:44
  Здравствуйте...

  Шановний аплікант, я - містер Фавор Мелодия Всесвітня Найкраща Компанія з надання позик .. Ми є міжнародною кредитною компанією. Це фінансова можливість у вашому кроці ми надаємо бізнес і особисті позики і т. Д., Якщо це стосується фінансової допомоги. Заявіть сьогодні, і ви отримаєте позику.

  Заявіть про свою дуже низьку процентну ставку на 2%!

  * Позичальник між 5000USD і 50,000,000.00USD
  * Вибирайте від 1 до 35 років, щоб погасити.
  * Гнучкі умови кредитування.
  * Це світ щастя з нами повертає ту радість твоїх, подаючи заявку на позику з нами сьогодні ...

  Всі ці плани та інше, зв'яжіться з нами зараз по електронній пошті для отримання додаткової інформації .. favourworldbest990@outlook.com АБО СМС US NOW +1979 217 5094

  Надішліть нам електронного листа зараз: favourworldbest990@outlook.com

  Дай своєму світі значення.

  З повагою

  Пропозиція "Світ найкращої позикової компанії" ..
 • Mrs Queence
  30 Апреля 2018 05:14
  QUEEN LOAN COMPANY (queenceloan@gmail.com) Це означає інформувати всіх претендентів на отримання позики. Ця добре відома компанія з продажу кредитів зі Сполучених Штатів Америки, ми допомогли тисячам людей з різних країн. Ця компанія отримала нагороду від найвідоміших кредитних агентів від кредитної компанії 2015 р., Щомісяця мінімум 17 та 25 клієнтів надають позику, і сьогодні вони роблять добрі інвестиції, якщо ця компанія надає вам позику, то ви повинні використовувати половину кредиту У інвестиції. Вам буде надана ваша позика, якщо ви перебуваєте в цьому QUEEN LOAN ENTERPRISE queenceloan@gmail.com, Ви шукаєте комерційну позику? Кредити, консолідація заборгованості, незабезпечені кредити, венчурний капітал тощо. Чи ви відмовляєтесь від позики у банку чи обманули, не визнаючи, що таке компанія кредиту? . Ми приватні кредитори, кредити компаніям та приватним особам на низькому рівні 2%, і ми надаємо нашим клієнтам найкращу електронну послугу; Queenceloan@gmail.com
 • Оля
  02 Мая 2018 09:13
  Доброго дня! я державний службовець, скоро йти в декретну відпустку, якщо нам з районного бюджету доплачують надбавку, чи враховується вона при розрахунку лікарняних? (декретної відпустки) дякую
 • fred
  12 Мая 2018 06:39
  Necesitas un préstamo
  ¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿ ¿Necesita un préstamo para pagar una deuda o pagar facturas o comenzar un buen negocio? Πιστεύετε ότι ο προϋπολογισμός σας δεν είναι απαραίτητος για την επίτευξη των στόχων της οικονομικής πολιτικής; Το πακέτο είναι διαθέσιμο για άτομα με ειδικές ανάγκες. Ο καλύτερος τρόπος για να ξεπεράσετε την πρόοδο και να βελτιώσετε τις προοπτικές σας. Προσωπικό προσωπικό, επεκτασιμότητα των διαπραγματεύσεων, νέες θέσεις εργασίας, εκπαίδευση, παγίωση των καθηκόντων, δυσκολίες. Η προσφορά δεν υπερβαίνει το 3%. Συνδεδεμένοι με το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο: fredmorefinance@gmail.com
  Whatsap: +919654763221
 • Ryan Jeremy
  12 Мая 2018 11:08
  Sveiki mani cilvēki, es esmu Martins no latvijas, es atnācu šeit, lai informētu cilvēkus šeit no manas nācijas, ka joprojām ir īsts aizdevuma aizdevējs, piemēram, globālais uzņēmums, jo es tikai vēlos pateikt katram un katram, ka viņiem vajadzētu uzticēties un ticēt Globālā kompānija, no kuras tu esi no geto pasaulē, es tikko saņēmu savu aizdevuma summu 50 000 ASV dolāru apmērā šodien, lūdzu, sazinieties ar e-pastu par drošu aizdevumu šodien, e-pastu: (globalprovissioncompany@gmail.com), un šis uzņēmums ir vienīgais cilvēks, kurš strādā ar patiesību un godīgumu.

  Martin
 • Ryan Jeremy
  12 Мая 2018 13:29
  Привіт мій народ, я - Мартін з україни, я прийшов на сайт, щоб інформувати людей у моїй новій країні, що все ще є справжнім позикодавцем, як глобальна компанія, тому що я просто хочу сказати кожному та кожному, що вони повинні довіряти і повірити Глобальна компанія, в якій ви знаходитесь в світі гетто, я отримав сьогодні кредит у розмірі 50 000 доларів, будь-ласка, зв'яжіться з електронною поштою на сьогоднішній день, надішліть електронний лист (globalprovissioncompany@gmail.com), і ця компанія є єдиною людиною, яка працює з правдою та чесністю.

  Мартін
 • Susan Benson
  20 Мая 2018 23:27
  Вам потрібна швидка, довгострокова або короткострокова позика з відносно низькою процентною ставкою від 3%? Зверніться до нас за допомогою цього електронного листа, щоб отримати кредит. (Sunshinefinancialgroupinc@gmail.com)
X

Ваше имя:

Ваш email:

Сайт:

Комментарий:

Жирный Курсив Подчеркнутый Зачеркнутый Зачеркнутый
введите числа(защита от спама):