Інструкція та приклад заповнення річного звіту по ЄСВ для підприємців на спрощеній системі оподаткування

Заповнення річного звіту по ЄСВ для підприємців - спрощенців є досить простим. Нагадаю, що платники єдиного та фіксованого податку у 2011 р. повинні були сплачувати єдиний внесок за себе у розмірі 34,7% від мінімальної заробітної плати. Відповідно до цього дана категорія платників заповнює та подає до пенсійного фонду передбачену для них Порядком 22-2 таблицю 2 додатка 5 «Нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (єдиний податок, фіксований податок)». Тож, качайте бланк звіту, дивіться приклад заповнення та не пропустіть строки подання – у 2012 році останнім днем для цього є понеділок 2 квітня.

Скачати бланк можна тут

Інструкція із заповнення таблиці 2 додатка 5

Таблиця заповнюється у гривнях з копійками.

У разі якщо ФОП бере участь на добровільних засадах у одному із видів загальнообов’язкового державного страхування потрібно зазначити вид страхування у клітинці на проти виду та поставити «Х». Також обов’язково повинно бути заповнено:

№ договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування;

Дата укладання договору «____» _______________20___року

Дата початку терміну дії договору «____» _______________20___року

Дата закінчення дії договору «____» _______________20___року

Обов’язково потрібно відмітити позначкою «Х» систему оподаткування, на якій ви працювали: єдиний податок чи фіксований податок.

Натисніть на картинку для збільшення

У графі 2 «Самостійно визначена сума, на яку нараховується єдиний внесок, не менше мінімального страхового внеску фізичної особи – підприємця» відображається сума, що визначається фізичною особою самостійно для себе, розмір якої повинен бути не менше розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством, та не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

У графі 3 «Розмір єдиного внеску» відображається розмір єдиного внеску, встановлений Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – 34,7 %, або:

36,6% - у разі прийняття добровільної участі у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні з тимчасової втрати працездатності;

36,21% - у разі прийняття добровільної участі у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні від нещасного випадку на виробництві;

38,11% - у разі прийняття добровільної участі у всіх видах загальнообов’язкового державного соціального страхування.

В нашому прикладі Петренко П.П. договір про добровільну участь в системі державного соціального страхування не укладав, тому розмір єдиного внеску становить 34,7 %. 

У графі 4 «Усього до сплати» (гр.2 + гр.3)» відображається сума нарахованого єдиного внеску, що підлягає сплаті, розрахована шляхом множення сум, зазначених у графах 2, 3.

У графі 6 «Кількість днів тимчасової непрацездатності» відображається кількість календарних днів, коли особа перебувала на лікарняному.

У графі 7 «Кількість днів відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами» відображається кількість календарних днів, коли особа перебувала у відпустці у зв’язку за вагітністю та пологами.

Понравилась публикация? Поделись с друзьями:


Комментарии:

  • Александра
    15 Апреля 2013 04:19
    цей порядок підходить для самозайнятих осіб (в тому числі донарахувань до мінімальних внесків)
X

Ваше имя:

Ваш email:

Сайт:

Комментарий:

Жирный Курсив Подчеркнутый Зачеркнутый Зачеркнутый
введите числа(защита от спама):