Нова програма для подання звітів до ПФУ у 2013 році. Знайомимося із АРМ: Єдиний внесок.

Ще наприкінці 2012 року року розробники програмного забезпечення АРМ ЗС повністю припинили його підтримку. У світлі змін щодо методики заповнення щомісячного звіту по ЄСВ, які вступили в силу з 1 січня 2013 р., програма АРМ ЗС стала не актуальною, тому що не містить оновлених бланків. Тож, у даній статті знайомимося із новою програмою - АРМ: Єдиний внесок, за допомогою якої тепер і будемо звітувати до пенсійного фонду.

Обидві програми (і АРМ ЗС, і АРМ ЄВ) - творіння одного й того самого розробника, тому принципових відмінностей не мають. Єдине, до чого потрібно буде звикнути, до дещо інакшої побудови меню. Тепер звіти потрібно вибирати із списку зліва, а не зверху, як це було раніше.

До речі, неозброєним оком видно, що АРМ ЄВ є скороченою версією програми «M.E.Doc», яка використовується для подання звітності в електронному вигляді. Про це можна почитати за цим посиланням.

Встановлення програми АРМ: Єдинй внесок.

Для встановлення програми потрібно скачати файл за цим посиланням:

Скачати файл arm_119.exe

Після запуску файла arm_119.exe, власне, і почнеться стандартний процес встановлення програми. Єдине зауваження: якщо на вашому комп’ютері встановлений Windows 7, то запускати файл потрібно від імені адміністратора. Для цього по ньому потрібно клацнути правою кнопкою миші та вибрати: «Запуск от имени администратора».

Після встановлення програми, відкриється наступне вікно:

Ніякий пароль вводити не потрібно, сміливо тисніть на "ОК" та переоходьте до вікна вибору установи:

Натиснувши на кнопку «додати», ви зможете створити підприємство одним із запропонованих способів:

Якщо ви новий користувач, то обирайте перший пункт і заповнюйте усі необхідні реквізити. Якщо ви раніше користувалися АРМ ЗС, то можете відновити дані з резервної копії.  Нагадаю, що усі резервні копії (створені і автоматично, і вручну ) зберігаються за наступним шляхом: C:\ZVIT_ARC.

Власне, по встановленню програми усе. Декілька слів про оновлення. На даний момент їх існує чотири, і, якщо є велике бажання, АРМ ЄВ можна оновити до версії 123. Проте, є вірогідність, що оновлена програма не буде працювати коректно, так як дані оновлення розробляються не для АРМ ЄВ, а для програми  «M.E.Doc». Тому, поки що можна не шукати клопоту на свою голову, і з чистим сумлінням формувати звіти у версії 119.

І останнє зауваження-нагадування: якщо ви щасливий користувач Windows 7, не забудьте, що запускається АРМ ЄВ теж від імені адміністратора за допомогою правої кнопки миші. Інакше програма буде видавати помилку.

Понравилась публикация? Поделись с друзьями:


Комментарии:

 • Oksana
  13 Сентября 2013 00:09
  Здравствуйте Анна)))))))Обращаюсь к Вам за помощью.Моя мать предприниматель-упрощенец, вышла на пенсию в 50 лет в 2011 году,в мае(вредное производство, вторая сетка). Была уверенна, что за 2011,2012год ЕСВ ей платить не нужно, как пенсионеру по возрасту (закон этот до дыр уже зачитали). Но представители ПФ говорят ,что мама должна оплатить ЕСВ за эти годы. Они говорят, что мамина льготная пенсия не попадает в категорию "по возрасту" и платить ЕСВ она обязана до 60 лет. Откуда они взяли эти сведения, если в законе указаны пенсионеры по возрасту и нет никаких уточнений, кто ими является? ПФ требует денег. Вообще можно как-то на ПФ повлиять? Спасибо за ответ.С Уважением к вам Оксана
  • Людмила
   12 Ноября 2013 20:08
   Порядок сплати страхувальниками внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2011 року регулювався Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі — Закон).

   Відповідно до підпункту 4 пункту 8 розділу ХV “Прикінцеві положення” Закону (у редакції Закону України від 08.07.2010 № 2461-VI ) фізичні особи — суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим Законом.

   Сума страхового внеску встановлюється зазначеними особами самостійно для себе та членів їх сімей, які беруть участь у провадженні такими особами підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах. При цьому, сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески.

   Законом не передбачено виключень або пільг щодо нарахування та сплати страхових внесків.

   Враховуючи зазначене, фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування, в тому числі пенсіонери, за період з липня по грудень 2010 року сплачують страхові внески з урахуванням вищезазначеного.

   Водночас зазначаємо, що з 1 січня 2011 року набрав чинності Закон України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, яким передбачено, що фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування, нараховують єдиний внесок на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе та членів сім’ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу.

   Звільнення від сплати єдиного внеску підприємців, які є пенсіонерами, можливе лише за умови внесення відповідних змін до чинного законодавства.
  • Петр
   26 Января 2014 16:41
   Оксана возможно эта подсказка Вам уже и не нужна но я Вам посоветую зайти в интернете в реестр судовых решений и Вы посмотрите сколько пенсионеров в судебном порядке отстояли свое право не платить ЕСВ за себя. Лично я как потерпевший 4-й категории от Чернобыля вышел на пенсию в 55 лет.Местный ПФ какие только аргументы не приводил в пользу уплаты но в итоге проиграл все суды. Так что боритесь и успехов Вам.Из решений судов Вы узнаете на какие законы нужно ссылаться. Главное чтоб в пенсионном удостоверении было указано что пенсия по возрасту. Если будут вопросы обращайтесь.
X

Ваше имя:

Ваш email:

Сайт:

Комментарий:

Жирный Курсив Подчеркнутый Зачеркнутый Зачеркнутый
введите числа(защита от спама):