Військовий збір: базу оподаткування розширено, строки продовжено

«Немає нічого більш тривалого за тимчасове»,- говориться у народній мудрості. Це повною мірою стосується такого тимчасового джерела наповнення бюджету, як військовий збір. Продовження термінів його дії на невизначений час, а саме до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, стало прогнозованим та очікуваним кроком уряду.

Нагадаємо, що ставка збору становить 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування. Платниками збору є резиденти та нерезиденти.

Обєктом оподаткування, в свою чергу, після змін, внесених Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" від 28.12.2014 г. № 71-VIII, є всі доходи, визначені ст. 163 Податкового кодексу України. Зокрема у вигляді:

• процентів, дивідендів, роялті та будь-яких інших пасивних (інвестиційних) доходів, сплачених резидентами України;

• доходів від надання резидентам або нерезидентам в оренду;

• доходів від продажу рухомого та нерухомого майна, доходів від відчуження корпоративних прав, цінних паперів, у тому числі акцій українських емітентів;

• доходів, отриманих у вигляді внесків та премій на страхування і перестрахування ризиків на території України;

• доходів страховиків – резидентів;

• інших доходів;

• спадщини, подарунків, виграшів, призів.

Тобто тепер об’єкти оподаткування військовим збором та податком на доходи фізичних осіб співпадають. І хоча  сплачувати військовий збір доведеться з усіх оподатковуваних доходів, тобто більше, принаймі припиняться дебати, які доходи потрібно обкладати, а які ні.

Понравилась публикация? Поделись с друзьями:


Оставьте свой комментарий. Ваше мнение важно автору проекта.

X

Ваше имя:

Ваш email:

Сайт:

Комментарий:

Жирный Курсив Подчеркнутый Зачеркнутый Зачеркнутый
введите числа(защита от спама):