Заповнення щомісячного звіту по єдиному соціальному внеску

Обов’язком усіх без виключення роботодавців є подання звіту по єдиному соціальному внеску до пенсійного фонду за своїх працівників. Так як звіт формується за допомогою спеціальної програми (АРМ: Єдиний внесок), то перед нами, фактично, стоять два завдання: розібратися у роботі АРМу та безпосередньо, у змісті заповнення самого звіту. В принципі, це дві різні теми, та я вирішила їх поєднати у даній статті, адже наша мета – не розбиратися у теорії, а навчитися робити усе на практиці. Бо найбільша цінність – це час! Отже, про те, як встановити програму читаємо за цим посиланням, а про інше - далі.

Питання подання звітів до пенсійного фонду регулюються Порядком № 22-2, а детальний порядок заповнення звітів викладено у листі ПФУ від 07.02.2013 р. Для всіх роботодавців базовим звітним періодом є календарний місяць. Останнім днем надання звіту є 20 число місяця, наступного за звітним. Якщо останній день звіту припадає на вихідний або святковий, то останнім днем подання звіту вважається перший наступний робочий день (п. 2.15 Порядка № 22-2).

Серед додатків, які пропонуються для заповнення, обираємо Додаток 4, бо саме він передбачений Порядком № 22-2 для роботодавців (див. картинку).

Як бачите, Додаток складається аж із 9 таблиць. Та у більшості випадків для заповнення звіту нам знадобляться лише три з них: таблиці 6 та 1, а також таблиця 5 у випадку, коли ви приймаєте або звільняєте працівника.

Заповнення звіту завжди починається із заповнення таблиці 6 "Відомості про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованим особам". У дану таблицю вносяться відомості про суми нарахованої заробітної плати у звітному місяці у розрізі кожної застрахованої особи (працівника). Таблиця містить 21 реквізит. Я не буду детально зупинятися на усіх, так як деякі з них призначені для окремих (так би мовити, нестандартних) випадків, які варто розглянути окремо. Зупинимося на обов’язкових полях для заповнення.

Гадаю із реквізитами 1 - 8, що містять відомості про працівника, усе зрозуміло.

Єдине, що слід відмітити, що дані реквізити будуть підставлятися автоматично у звіт, якщо ви попередньо внесете їх у довідники. Зробити це можна наступним чином: у Головному меню обрати підменю ДовідникиСпівробітники. Після чого відкриється вікно, в якому за допомогою відповідних кнопок можна буде створити, видалити та відредагувати дані про співробітника. 

 

Також дані дії можна зробити за допомогою кнопок меню програми, показаних на рисунку.

Наступном, так би мовити, блоком ідуть реквізити, показані на картинці нижче. 

 Реквізит 09 Код категорії ЗО, - даний код зазначається відповідно до Таблиці відповідності кодів категорії застрахованої особи та кодів бази нарахування і розмірів ставок єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (додаток 2 до Порядку). Вибраний із цієї таблиці код має відповідати фактичному статусу застрахованої особи у відносинах із страхувальником. Для заповнення звітів в основному використовуються такі:

1 - для застрахованої особи, яка є найманим працівником на загальних підставах;

2 - для застрахованої особи, яка є працюючим інвалідом на підприємстві, в установі або організації, для яких розмір нарахувань єдиного внеску відповідно до Закону становить 8,41 %;

29 - якщо застрахованій особі протягом звітного періоду нараховувалася допомога по тимчасовій непрацездатності.

Реквізит 11 Місяць та рік, за який проведено нарахування, - реквізит обов’язково повинен бути заповнений. Трохи збиває з глузду те, що даний реквізит повинен бути заповнений не лише для виплат, що припали на періоди, які не стосуються звітного місяця, а й безпосередньо для звітного місяця. Наприклад, для заробітної плати за березень 2013 року ставимо «1.2013».

Реквізит 15 Кількість днів перебування у трудових / ЦП відносинах протягом календарного звітного місяця, - заповнюється у кожному звітному періоді починаючи з 1 січня 2013 року, та використовується органами ПФУ для підрахунку трудового стажу по кожній застрахованій особі. Показник відповідає кількість календарних днів від 1-го до 31 (28, 29, 30) залежно від кількості календарних днів у місяці. Тобто, зазначений реквізит завжди відповідає кількості календарних днів у місяці. Лише у випадку звільнення працівника він буде дорівнювати кількості календарних днів тривалості трудових відносин у звітному місяці з урахуванням дня звільнення. Тобто, звільнили працівника 18 числа місяця, у даній колонці ставте 18.

Реквізит 16 Загальна сума нарахованої заробітної плати/доходу (усього з початку звітного місяця), - в даній колонці проставляємо суми нарахованої заробітної плати, яка може включати: основну та додаткову заробітну плату (крім відпускних, вони відображаються окремим рядком з типом нарахування – 10); оплату перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності, що нараховані застрахованій особі у звітному періоді.

Далі у відповідні поля вносимо дані про нараховану заробітну плату, а також суму утриманого із неї єдиного внеску так, як показано на картинці нижче. 

Реквізит 17 Сума нарахованої заробітної плати /доходу у межах максимальної величини, на яку нараховується єдиний внесок, - дорівнює сумі, зазначеній у колонці 16 (звичайно, якщо вона не перевищує максимальну величину, на яку нараховуються внески). Реквізит18 Сума єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати/доходу), - вносяться суми єдиного внеску із заробітної плати, доходу, нараховані відповідно до статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", окремо по:

а) фонду оплати праці;

б) сумі винагороди за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою – підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця);

в) сумі допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Реквізит 19 Ознака наявності трудової книжки, - позначка "V" вноситься, якщо застрахована особа працює на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, та її трудова книжка знаходиться у страхувальника (платника), який подає звіт до органу Пенсійного фонду.

Якщо ви заповнили таблицю 6, то на підставі зазначених у ній даних автоматично заповниться таблиця 1. Вам залишиться лише перевірити її та заповнити декілька полів вручну. Які саме, дивіться на рисунках.

У додатку до таблиці 1 заповнюємо наступні поля: період, а також сальдо розрахунків на початок та на кінець звітного періоду. Дані беремо із рядка 8 "Загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті" таблиці 1.
При чому, на початок звітного періоду дана цифра береться із поперднього звіту, якщо такий був (якщо звіт подається вперше, то сальдо на початок періоду не буде), а на кінець звітного періоду - відповідно із поточного звіту. 

Далі необхідно у меню Додатку 4 відкрити Перелік таблиць звіту та проставити там вихідний № у страхувальника, який відповідає порядковому номеру місяця, за який подається звіт. Інші реквізити заповнюються автоматично із довідників.

Наприкінці роботи створений шедевр потрібно зберегти на флешку (Файл – Експорт – вказуємо шлях для збереження) та роздрукувати. Начеб-то нічого складного, коли знаєш як! Якщо питання все ж таки виникнуть, чекаю їх у коментарях.

Понравилась публикация? Поделись с друзьями:


Комментарии:

 • ольга
  20 Августа 2013 17:39
  почему в моем отчете таблица 1 автоматически не заполняется?
 • Олег
  14 Октября 2013 17:32
  Наприкінці роботи створений шедевр потрібно зберегти на флешку (Файл – Експорт – вказуємо шлях для збереження)Подскажите пожалуйста,почему после обновления с июля месяца,путь сохранения не позволяет выбрать, а автоматически сохраняет в Моих Документах.С октября месяца при экспорте отчета, поля Кредит и Выплаченная зарплата(в додатке до таблицы 1) остаются пустыми, хотя в самом Арме они заполнены.
 • Аліна
  12 Марта 2014 11:39
  в передостанній картинці звіту написано 'Виплачено заробітної плати усього',яка формула розрахунку цієї суми?
X

Ваше имя:

Ваш email:

Сайт:

Комментарий:

Жирный Курсив Подчеркнутый Зачеркнутый Зачеркнутый
введите числа(защита от спама):